Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna przyłącza się do pomocy Ukrainie

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2022-03-03 13:35 | Zmodyfikowano: 2022-03-03 13:37
A|A|A

fot. RW

- Pomoc doraźna za chwilę nie wystarczy. Pora myśleć o wsparciu długoterminowym, m.in. w znalezieniu pracy - mówi Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego:

Z ramienia rządu, wszelkie akcje humanitarne koordynuje Wojewoda Dolnośląski. Teraz potrzebujemy cierpliwości i wytrwałości.

- Aby uniknąć zamieszania warto, by każdy kto planuje przygotować większą pomoc, konsultował się z Urzędem Wojewódzkim - mówi Jarosław Kresa, wicewojewoda dolnośląski:

- Pracownicy przygotowali specjalny pakiet pomocowy liczący 5 filarów, od wsparcia rzeczowego dla ludzi, po biznesowe - wymienia Piotr Wojtyczka, prezes WSSE:

Zarząd Strefy wybrał w swoich zasobach miejsca, które pozwolą pomóc zakładom produkcyjnym działającym na Ukrainie kontynuować pracę. To zarówno strefowe obiekty, jak i obiekty prywatne na wynajem.

- Pomoc obejmie też ułatwienia, aby pozwolić uzyskać niezależność finansową żonom obywateli Ukrainy, którzy zostali walczyć za swój kraj - mówi Paweł Kurtasz, wiceprezes WSSE:

Jak wskazują rozmówcy Radia Wrocław, należy powoli myśleć nie tylko o pomocy doraźnej, ale także o tym co będzie za kilka tygodni, aby uniknąć tworzenia obozów dla uchodźców, a pomóc im odnaleźć się w społeczeństwie i przetrwać ten trudny dla nich czas.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama