Walka do ostatnich minut w Gdyni. BC Polkowice górą w hicie Basket Ligi Kobiet

Wojciech Klich | Utworzono: 2022-03-06 07:33

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla polkowiczanek. Od pierwszych akcji to Arka narzucała wysokie tempo i przede wszystkim była skuteczna pod koszem rywalek. Z kolei Pomarańczowe miały problem z regularnym zdobywaniem punktów. W efekcie przewaga Arki po pierwszej kwarcie wynosiła 10 punktów.

W drugiej odsłonie przewaga gdynianek na parkiecie wyraźnie zmalała, to polkowiczanki zaczęły przeważać. Wciąż jednak było to bardzo wyrównane starcie i BC zdołało do przerwy odrobić tylko 4 punkty.

W trzeciej kwarcie starcie było jeszcze bardziej zaciekłe i wyrównane, z małym wskazaniem na polkowiczanki. Walka trwała jednak do ostatnich sekund. Na 27 sekund przed końcową syreną Arka wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Polkowiczanki zachowały jednak zimną krew i doprowadziły do remisu. Na zegarze pozostało wtedy zaledwie 10 sekund do końca.

W dogrywce znów żadna z drużyn nie potrafiła wyraźnie odskoczyć rywalkom. Ostatecznie to BC Polkowice zachowało więcej sił i triumfowało 81:78.

VBW Arka Gdynia - BC Polkowice 78:81 po dogrywce (23:13, 17:21, 16:18, 16:20 - 6:9).