Wałbrzych: Rok kobiet się nie skończył... jego przedłużeniem będzie akcja "Zamek Kobiet"

Bartosz Szarafin, BT | Utworzono: 2022-03-08 14:57 | Zmodyfikowano: 2022-03-08 15:00
Wałbrzych: Rok kobiet się nie skończył... jego przedłużeniem będzie akcja "Zamek Kobiet" - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

Tak narodził się pomysł na nowy, cykliczny projekt - Zamek Kobiet który będzie współorganizowany we wnętrzach Zamku Książ. - To inicjatywa dla wszystkich, również pań, które przybyły do nas uciekając przed wojną w Ukrainie - mówi Sylwia Bielawska.

- Pierwsze spotkanie już w najbliższy poniedziałek - dodaje Anna Żabska prezeska Zamku Książ.

Wydarzenie jest darmowe, ale obowiązuje ograniczenie liczby miejsc. Stąd aby mieć pewność uczestnictwa, będzie trzeba się wcześniej zapisać. Szczegóły wkrótce będą dostępne na stronach Zamku Książ.

- Wydarzenia edukacyjne, informacyjne, społeczne i kulturalne będą promowały aktywne postawy pań w różnym wieku. Założenia podzielono na kilka filarów - mówi jedna z pomysłodawczyń - Karolina Rduch z fabryki Faurecia Wałbrzych.

Podczas spotkań kobiety będą mówiły o tym, co jest dla nich ważne, inspirujące i często pomijane w publicznej dyskusji. Pierwsze spotkanie już 14 marca, kolejne w czerwcu, wrześniu czy październiku. - Inicjatyw będzie mnóstwo - dodaje dr Sylwia Bielawska.

W tym roku panie zaplanowały także warsztaty dla mniejszych grup. Uczestniczki będą pracowały m.in z mentorkami, od których zaczerpną wiedzę, doświadczenia, dobre praktyki oraz pozytywną energię. Do roli mentorów zaproszono osoby doświadczone, na różnych etapach kariery i różnych profesji, które przez to, czym się zajmują, co odkryły i osiągnęły oraz jakimi wartościami kierują się w życiu, mogą stać się dla kobiet autorytetami. Warsztaty mają być dla ich uczestniczek inspiracją oraz pomocą w odkrywaniu własnego potencjału - wskazują inicjatorki.

W zespole zasiadają - obok wiceprezydent dr Sylwii Bielawskiej, prezes Zamku Anny Żabskiej oraz Karoliny Rduch - wałbrzyszanki znane z inicjatyw realizowanych w ramach Roku Kobiet. To także: Danuta Marosz, dyrektorka Teatru Dramatycznego, Renata Nowicka, dyrektorka Biblioteki, Magda Stefańska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, senatorka RP, Maria Romańska, przewodnicząca Rady Miejskiej Wałbrzycha i lekarka, Mariola Kruszyńska, przedsiębiorczyni, Dorota Barańska, przedsiębiorczyni, Ewa Kwaśny, neurolożka i prezeska Stowarzyszenia ProFemina, Jolanta Ceran, dyrektorka Zawodowych Szkół Specjalnych w Wałbrzychu oraz prezeska Stowarzyszenia Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej, Elżbieta Polewska, członkini Kongresu Kobiet, inicjatorka Wałbrzyskiej Rady Kobiet

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.