Koszykarki Ślęzy Wrocław kończą sezon Basket Ligi Kobiet

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-03-20 21:52 | Zmodyfikowano: 2022-03-20 22:34

Czwarte spotkanie ćwierćfinałowe wrocławianki zaczęły niezbyt dobrze. To przyjezdne dyktowały warunki i szybko odskoczyły na kilkanaście punktów. Ta pierwsza kwarta zadecydowała o tym, że Ślęza nie była w stanie dogonić rywalek.

Mimo, że podopieczne Arkadiusza Rusina bardzo o to walczyły. W drugiej kwarcie to Ślęza poprawiła grę w ataku, zacieśniła też defensywę. Dzięki temu różnica zmalała o połowę. Kolejne dwa punkty wrocławianki urwały w trzeciej kwarcie. W czwartej to jednak Enea zachowała dystans i nie pozwoliła Ślęzie na powtórkę tego, co wydarzyło się w sobotę. Ostatecznie gorzowianki triumfowały 77:70, a w całej rywalizacji 3:1.

Czwarty mecz play off:

Ślęza Wrocław – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 70:77 (12:24, 19:13, 14:12, 25:28)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 3-1 dla PolskaStrefaInwestycji. W półfinale play off zespół z Gorzowa zmierzy się z BC Polkowice.

Punkty:

Ślęza Wrocław: Karolina Stefańczyk 22, Patricia Bright 20, Anna Jakubiuk 12, Julia Drop 11, Monika Jasnowska 3, Magdalena Szajtauer 2, Wiktoria Kuczyńska 0;

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.: Stephanie Jones 17, Borisława Hristowa 17, Courtney Hurt 17, Dominika Owczarzak 13, Wiktoria Keller 7, Anna Makurat 3, Karolina Matkowska 3, Katarzyna Dźwigalska 0.