Koszykarki BC Polkowice bliżej finału Basket Ligi Kobiet

Robert Radczak, WK | Utworzono: 2022-03-27 21:16

Polkowiczanki rozpoczęły mecz z impetem i szybko zbudowały przewagę. W 5 minucie, przy stanie 12:2 trener gości poprosił o czas, a po wznowieniu gry gorzowianki zaczęły w końcu punktować. W 10 minucie, po kolejnym trafieniu Anny Makurat, polkowiczanki prowadziły zaledwie 21:16, ale w II kwarcie dominujące na tablicach „Pomarańczowe” konsekwentnie powiększały przewagę. W 17 minucie spotkania było 42:25, a po zmianie stron supremacja ekipy z Polkowic była jeszcze wyraźniejsza. Agresywna obrona sparaliżowała poczynania ofensywne przyjezdnych, które w III ćwiartce zdobyły zaledwie 5 punktów. Na ostatnią kwartę podopieczne trenera Karola Kowalewskiego wyszły z przewagą 32 oczek i do końcowej syreny kontrolowały grę, by rozgromić gorzowianki 82:48.

Drugi mecz półfinałowy:

BC Polkowice – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 82:48 (24:16, 21:16, 24:5, 13:11).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 2-0 dla Polkowic. Trzeci mecz zostanie rozegrany 2 kwietnia (godz. 18) w Gorzowie.