100 nowych bitomatów dla Wrocławia!

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-04-04 14:24
Dodaj do Wykop.pl
100 nowych bitomatów dla Wrocławia! - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Czym jest bitomat?

Wymiana kryptowalut nie odbywa się jedynie w świecie cyfrowym. Bitcoina i podobne mu kryptowaluty można kupować w stacjonarnych punktach - za gotówkę, bez przelewów bankowych i z całkowitą pewnością, że zakup będzie bezpieczny.

Bitomaty to urządzenia zakupu lub sprzedaży kryptowalut, które wyglądem przypominają bankomaty, a niektóre nawet nimi są! ATM Egera, czyli firma która udostępniła 100 urządzeń we wrocławiu, korzysta właśnie z istniejących bankomatów. Dzięki temu użytkownicy mogą mieć pewność, że znajdą jednen z bitomatów w swojej najbliższej okolicy.

Wrocław od początków kryptowalut w Polsce był innowatorem, pierwszy bitomat powstał właśnie tutaj - już w 2014 roku.


Jak działa bitomat?

Bitomaty umożliwiają wymianę w parze złotówka - kryptowaluta. Sposób działania w większości przypadków jest identyczny. Jak użytkownicy wymieniają swoje Bitcoiny na złotówki?

Pierwszym krokiem zawsze powinno być wejście na stronę lub platformę, która obsługuje lokalne bitomaty. Sprawdzisz wtedy lokalizację bitomatów i zyskasz pewność, że podróż nie będzie długa.

Lokalizacja najbliższego bitomatu nie jest jedynym powodem, dla którego warto odwiedzić witrynę operatora - użytkownicy mogą tam wykonać pierwszy krok, dzięki któremu unikną oczekiwania pod bitomatem.

Chodzi oczywiście o rozpoczęcie wymiany. Warto zrobić to będąc jeszcze w domu - rozpocząć i wpłacić kryptowaluty na adres wygenerowany specjalnie dla jednej wymiany. Księgowanie trwa zazwyczaj 10 do 15 minut, po których użytkownicy otrzymują kod wymiany.

Mając kod, można udać się do najbliższego bitomatu, w którym zakończymy wymianę - już z gotówką w portfelu.


Jakie rodzaje bitomatów znajdę we Wrocławiu?

Mówiąc o rodzajach, wcale nie mamy na myśli firm czy operatorów, do których należą urządzenia. Podstawowym rozróżnieniem bitomatów są ich możliwości - na rynku mamy urządzenia jednostronne i dwustronne.

Bitomaty jednostronne oferują jedynie wypłatę środków - nie wymienisz w złotówek na kryptowaluty. Drugi rodzaj - bitomatów jednostronnych - oferuje zarówno zakup i sprzedaż kryptowalut.

We Wrocławiu znajdziesz 5 bitomatów dwustronnych i ponad 100 bitomatów jednostronnych, w których dokonasz jedynie sprzedaży swoich kryptowalut.


Skąd wzięło się 100 bitomatów we Wrocławiu?

…i to w jedną noc!

Nowe, wrocławskie bitomaty zawsze były na miejscu - pierwsze z nich pojawiły się już w latach '90!


12 lat i nikt nie zauważył setki bitomatów?

Nie do końca - na miejscu od dawna były urządzenia, które teraz umożliwiały wypłaty gotówki. Bankomaty.

Lokalne bankomaty już nie tylko umożliwiają wypłatę z konta bankowego - umożliwiają również wypłatę środków z konta giełdowego lub portfela kryptowalut

Sprawcą całego zamieszania jest ATM Egera, która umożliwia wypłatę Bitcoinów w istniejących bankomatach. Egera to poznańska firma, która na rynku kryptowalut rozwija się od 2017 roku.

Od teraz bitomaty we Wrocławiu to nie tylko 5 punktów na mapie!


Czy kryptowaluty są bezpieczne?

Operowanie kryptowalutami jest bezpieczne i legalne - nikt ich nie wykradnie, jeżeli nie dopuścisz do wycieku hasła, które chroni twoje środki. Cena kryptowalut jest jednak bardzo zmienna, przez co nie zawsze jest to najlepszy wybór dla początkujących inwestorów - w ciągu zaledwie jednego dnia kurs kryptowalut może się zmienić o parędziesiąt procent. 

Dlatego pamiętaj - nigdy nie przeznaczaj na inwestycje potrzebnych pieniędzy - możesz je stracić przez ruchy kursów!

Reklama