Kadra piłkarek ręcznych zagra w Lubinie

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2022-04-07 10:30

Polskie piłkarki ręczne zagrają w Lubinie po raz czwarty. W październiku 2015 roku w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy Kobiet 2016, reprezentacja Polski pokonała Finlandię 29:12, a we wrześniu 2017 roku podczas meczu eliminacji Mistrzostw Europy 2018 wygrała z reprezentacją Włoch 40:13. Największym sukcesem było pokonanie silnej reprezentacji Serbii 6 czerwca 2019 roku 30:27.

Wszystkie spotkania kadry w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie cieszyły się ogromny zainteresowaniem, a mecze z wysokości trybun oglądało za każdym razem ponad trzy tysiące kibiców z różnych regionów naszego kraju. Cieszymy się, że Lubin kolejny raz gościć będzie reprezentację Polski piłkarek ręcznych. Już wcześniejsze mecze, rozegrane w hali RCS pokazały, że nasz Klub i miasto zasługują na takie wyróżnienie. Jestem pewien, że i tym razem staniemy na wysokości zadania – mówi Witold Kulesza, prezes Zagłębia Lubin.

Dla reprezentacji Polski spotkanie ze Szwajcarią będzie jednym z najważniejszych spotkań w ostatnim czasie. Stawką będą kolejne punkty w grupie eliminacyjnej Mistrzostwa Europy 2022, które rozegrane zostaną w Słowenii, Czarnogórze i Macedonii Północnej. W turnieju weźmie udział łącznie szesnaście zespołów. Polki już wcześniej zapewniły sobie udział w walce w turnieju głównym.

Kibice w akcji będą mogli zobaczyć czołowe polskie zawodniczki, w tym szczypiornistki Zagłębia. Aktualnie w kadrze znajduje się aż sześć przedstawicielek klubu z Lubina, w tym: Monika Maliczkiewicz, Adrianna Górna, Aneta Łabuda, Emilia Galińska, Karolina Kochaniak – Sala i Daria Zawistowska. Cieszę się, że po raz kolejny kadra zaprezentuje się w Lubinie. Mam nadzieję, że kibice zapełnią halę i stworzą niezapomnianą atmosferę. Już nie raz pokazali, że możemy na nich liczyć i mam nadzieję, że i tym razem będą z nami – mówi Karolina Kochaniak - Sala, rozgrywająca Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski.

Konsultacja szkoleniowa reprezentacji Polski rozpocznie się 17 kwietnia w Warszawie. Trzy dni później w Alytus Polki rozegrają mecz kwalifikacyjny do finałów ME 2022 z Litwą. Od 21 kwietnia reprezentantki Polski przebywać będą na zgrupowaniu w Legnicy, a 24 kwietnia w kolejnym meczu eliminacyjnym zmierzą się ze Szwajcarią. Spotkanie w Lubinie rozpocznie się o godzinie 16:15.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.