Sikora: "Macierewicz wielokrotnie się kompromitował", Jaroch: "Zobaczy pan dowody" [DEBATA]

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2022-04-11 09:18 | Zmodyfikowano: 2022-04-11 09:28
A|A|A

fot. RW

Marta Czech z Konfederacji mówi, że brakuje rządzącym obiektywizmu ws. katastrofy smoleńskiej:

Jacek Protasiewicz, poseł Koalicji Polskiej uważa, że doszło do katastrofy, nie zamachu:

Senator Barbara Zdrojewska z Koalicji Obywatelskiej wskazuje, że rządzący wykorzystują katastrofę smoleńską, by dzielić Polaków, a teraz wykorzystywana jest do tego także wojna w Ukrainie. Barbara Zdrojewska dziękuje też samorządowcom, którzy nie włączyli syren tego dnia:

Arkadiusz Sikora z Nowej Lewicy uważa, że PiS chce podbijać słupki poparcia przy użyciu tragedii:

Andrzej Jaroch z Prawa i Sprawiedliwości odpowiada, że nikt nie wykorzystuje katastrofy politycznie. Wskazuje na błędy poprzedniego rządu, który oddał śledztwa ws. katastrofy Rosjanom. Dodał, że raport dotyczący przyczyn katastrofy smoleńskiej był przygotowywany latami:

Andrzej Jaroch mówi, że Antoni Macierewicz nie decyduje jakie są rezultaty badań niezależnych instytutów:

Arkadiusz Sikora nazywa obrzydliwym podciąganie pod zamach smoleński sprawy ukraińskiej i mówi, że Antoni Macierewicz do tej pory się kompromitował. Andrzej Jaroch odpowiedział, że Arkadiusz Sikora zobaczy dziś dowody:

Barbara Zdrojewska tłumaczy, że prokuratura cały czas prowadzi śledztwo, a Jarosław Kaczyński mówi, że ma dowody:

Marta Czech mówi też, że PiS chce sprawą Smoleńska "przykryć" inne rzeczy:

Jacek Protasiewicz mówi, że jest powód, że jest to tylko podkomisja, a nie komisja smoleńska. Dodaje, że członkowie tej podkomisji są tylko teoretykami, a nie ekspertami:

Posłuchaj całej debaty:

cz.1

cz.2

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Polski złodziej
2022-04-17 12:11:19
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -2
o pamięci katyńskiej mówili w TVP cały dzień. W TVN nawet o tym nie wspomnieli. Kiedy w końcu zlikwidują tę stację?
~fachowiec
2022-04-14 15:48:32
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Wczoraj był dzień pamięci katyńskiej, w mediach cisza, nikt syren nie chciał włączać. Cyrk smoleński przesłonił historyczną pamięć :(
~ANDRZEJ 64
2022-04-14 14:57:30
z adresu IP: (.xxx.xxx)
Ocena: -9
Pan Macierewicz gnoje lewackie możecie nas cmoknac
~MACIEREWICZ OK.
2022-04-13 18:41:51
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -10
Przynajmniej Polacy poznali prawdę o Smoleńsku. Kto kłamie? Ano ci towarzysze, którym PIS koryto od mordy oderwał.
~Jak na razie
2022-04-13 13:13:46
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -3
to kompromitują się władze Wrocławia, które betonują miasto - tak trzymać. 30 lat w tym mieście rządzą liberałowie
~odbiorNick
2022-04-13 12:40:47
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 4
Wszedł Tosiek do wody i wypadły mu dowody...
~były słuchacz
2022-04-12 09:24:41
z adresu IP: (185.216.xxx.xxx)
Ocena: 7
A karzeł dalej tańczy na grobach ofiar katastrofy. Tańcuj, tańcuj aż się dotańczysz, sądy będą miały kupę roboty po upadku putinowskiego pisu.
~Aneks WSI
2022-04-11 21:43:50
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pan Jaroch dziś nie miał dobrego dnia został rozjechany walcem przez wszystkich rozjechany e studio. Ciekawy głos pani z Konfederacji w sprawie ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu w latach 1942-45. Wielu Polaków dostrzega fakt, że obecna władza zapomniał o repatatryiantach ze wschodu a cała kasa poszła na Ukraińców. Przecież Ukrainę jest duża dlaczego rząd w Kijowie nie zbudował obozów przejściowych przy granicy z Polską, Rumunia czy Węgrami.
~xyz
2022-04-11 17:26:48
z adresu IP: (.xxx.xxx)
Ocena: 3
trzeba przyznać że Protasiewicz daje radę, spokojny i fachowy
~Barbi
2022-04-11 15:45:40
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 13
Panie Jaroch, gdzie są te wasze dowody!? Gdzie one są? Jak narazie tylko o nich mówicie od 12 lat! Ile lat jeszcze będziecie powielali kłamstwo żoliborskie? Dlaczego przez 7 lat nie sprowadziliście wraku? Tańczycie na grobach ofiar katastrofy tylko po to żeby sobie słupki podnieść w myśl zasady po trupach do celu. Jak wam nie wstyd! Po raz kolejny w haniebny sposób wyciągacie temat, który już dawno został zamknięty. Za powielanie kłamstwa żoliborskiego po zmianie władzy, która zbliża się wielkimi krokami, będziecie rozliczani przez sądy. Pan również.
~fachowiec
2022-04-11 13:24:43
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 14
Wrak chociaż sprowadziliście? Raport już gotowy? Minęło 7 lat! 7 lat miziana się z Putinem, a teraz jak jest wojna to nagle sobie przypomnieli i na smoleńskim truchle znowu chcą zbijać kapitał polityczny. Żygać się chcę.
~wowka54r.
2022-04-11 12:52:24
z adresu IP: (205.201.xxx.xxx)
Ocena: 8
Pan Macierewicz (sic!!!) unieważnił raport komisji Millera! Kosmiczne jaja!
~putin żoliborski
2022-04-11 10:46:26
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 12
Głoszenie i rozpowszechnianie kłamstwa żoliborskiego o rzekomym zamachu powinno być karane więzieniem. To bezczeszczenie pamięci ofiar, które zginęły w tragicznej katastrofie. Wszyscy doskonale wiedzą, z której z warszawskich dzielnic przyszedł rozkaz lądowania w tak niesprzyjających warunkach i kto go wydał. Rosyjscy kontrolerzy nie chcieli się zgodzić na lądowanie i to powinno zamknąć całą sprawę. Panie świeć nad duszami ofiar.
~Tomek
2022-04-11 10:04:29
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 16
Pan Macierewicz nie brał tabletek podobnie jak Pan Jaroch po 7 latach rządu nikt nie siedzi. A kto organizował ten wyjazd ze strony kancelarii prezydenta Jacek Sasin - złoty mistrz od wyborów.