Szczypiornistki Zagłębia Lubin zagrają w finale Pucharu Polski

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-04-14 07:53

Już w ósmej minucie o czas dla przyjezdnych poprosił Krzysztof Przybylski. Nic w tym dziwnego, gdyż Zagłębie otworzyło mecz w najlepszy z możliwych sposobów. Obrończynie trofeum zaczęły od prowadzenia 5:0, a cztery bramki w tym czasie zdobyła niezawodna Karolina Kochaniak-Sala. Piotrkowianki swoją pierwszą bramkę zdobyły dopiero w 12. minucie przy stanie 0:6. Od tego momentu nie zmieniło się jednak praktycznie nic, bo to Zagłębie nadal dominowało na parkiecie i kontrolowało przebieg boiskowych wydarzeń. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem pełnej dominacji Miedziowych, które do przerwy wyraźnie różnicą sześciu bramek.

W drugiej połowie lubinianki nie zamierzały zwalniać tempa. To wciąż Zagłębie przeważało i jeszcze powiększało swoją przewagę. W bramce znakomicie radziła sobie Monika Maliczkiewicz, a jej koleżanki skutecznie kończyły kontry i ataki pozycyjne. Szybko stało się jasne, kto będzie pierwszym finalistą Pucharu Polski. Trzynaście minut po zmianie stron Zagłębie prowadziło już dziesięcioma bramkami – 24:14. Obrończynie trofeum wygrały 34:24 i zameldowały się w wielkim finale.

MVP meczu: Karolina Kochaniak-Sala (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:24 (16:10)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż- Łabuda 3, Grzyb 5, Hartman 5, Górna 5, Miłek, Drabik 1, Galińska 3, Zawistowska 5, Kochaniak-Sala 4, Matieli 2, Noga 1, Milojević .

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Drażyk 2, Klonowska 3, Oreszczuk 1, Trawczyńska 4, Majsak, Królikowska 4, Stanisławczyk , Jureńczyk 4, Grobelna, Sobecka, Trbović , Świerczek 2, Yashchuk 1, Waga, Fesdorf 3.