Małachowski sportowcem roku! (Posłuchaj)

| Utworzono: 2011-01-08 08:37 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Małachowski po serii srebrnych medali na najważniejszych imprezach, w roku 2010 w końcu zdobył złoto. Dyskobol Śląska Wrocław w Barcelonie wywalczył tytuł mistrza Europy. Rok 2011 także rozpoczął od najwyższego stopnia podium. Triumfował w 58. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Roku na Dolnym Śląsku.

Z Piotrem Małachowskim rozmawiał Piotr Pietraszek:

Drugie miejsce zajęła mistrzyni świata w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska. Zawodniczka CCC Polkowice przegrała z Małachowskim, ale w pierwszej dekadzie XXI wieku nie miała sobie równych, dlatego triumfowała w głosowaniu na sportowca dziesięciolecia.

Trzeci w naszym Plebiscycie był Arsen Kasabijew. Sztangista Górnika Polkowice jeszcze dwa lata temu startował jako Gruzin, ale już w pierwszym roku występów w biało-czerwonych barwach zdobył tytuł mistrza Europy.

Posłuchaj rozmów z laureatami plebiscytu:

Najlepszym szkoleniowcem 2010 roku został trener Mai Włoszczowskiej Andrzej Piątek, który stworzył w kraju prawdziwy kolarski dream team. Trenerem dekady został ten, który po 10 latach właśnie opuścił Wrocław, czyli wieloletni trener żużlowców ze stolicy Dolnego Śląska - Marek Cieślak.

Menadżerem roku został komandor Biegu Piastów Julian Gozdowski, a aż czterech młodych sportowców uhonorowano tytułem odkrycia roku. Największymi dolnośląskimi nadziejami wybrano Macieja Janowskiego, Paulę Gorycką, Piotra Niedźwiedzkiego i Jakuba Koelnera.