Sprzęt sportowy dla dzieci - jakie akcesoria warto mieć?

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-04-19 15:07 | Zmodyfikowano: 2022-04-19 15:08
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora


Niezastąpione rowery dziecięce

Nowoczesny sprzęt dla szkół na Prosportowy.pl to przede wszystkim wygoda w użytkowaniu, a także wysoki komfort i bezpieczeństwo dziecka. Jednym z najlepszych sprzętów sportowych dla dziecka jest rower. Pozwala on skutecznie zachęcać dziecko do wysiłku fizycznego oraz przebywania na świeżym powietrzu. Dobry rower dziecięcy musi być jednak lekki, zwinny, a także wykonany z dobrej jakości osprzętu. Nie należy także pominąć estetyki roweru dziecięcego, gdyż jest to dla dziecka kwestia priorytetowa. Dlatego idealnie sprawdzają się żywe kolory, które przyciągają wzrok dziecka, dzięki czemu spędza on jeszcze więcej czasu na jeździe. Podczas zakupu roweru dziecięcego należy zwracać uwagę na wielkość ramy. Jest to kwestia, które stanowi o bezpieczeństwie podczas jazdy. Poza rozmiarem ramy kluczowe są także rozmiary kół. Zazwyczaj dla dzieci do 4. roku życia najlepsze są koła 12-calowe. 20 calowe koła sprawdzają się w przypadku dzieci do 8 lat. Natomiast koła 26-calowe dedykowane są dzieciom do 16. roku życia.

 


Rolki i deskorolki dla dzieci

W przypadku nieco starszych dzieci można zdecydować się na zakup sprzętu sportowego takiego jak deskorolki lub rolki. Muszą być one jednak doskonałej jakości, aby zapewniały dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy. W przypadku najmłodszych dzieci sprawdzają się deskorolki typu mini. Mają one mniejsze rozmiary. Ważne jest, aby poza odpowiednią średnicą kółek dopasowaną do wzrostu i wieku dziecka deska posiadała także antypoślizgowy materiał. Pozwala to na uniknięcie wielu wypadków. Rolki są sprzętem sportowym, który można kupić dzieciom nawet od 4. roku życia. Jest to produkt idealny dla ruchliwych maluchów, które uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu. Jazda na rolkach może być bardzo efektywna, uczy ona równowagi, refleksu, a także podejmowania szybkich decyzji. Do tego jazda na rolkach wzmacnia mięśnie całego ciała, a także pozwala na zwiększenie koordynacji ruchowej. Ważne jest, aby wielkość rolek była dostosowana zarówno do umiejętności dziecka, jak i do wielkości jego stopy.


Tradycyjna hulajnoga dla dziecka

Doskonałym artykułem sportowym dla dzieci jest również hulajnoga. Jest to sprzęt sportowy, który ostatnio zyskał na popularności. Coraz więcej rodziców wybiera hulajnogi dla swoich dzieci. Podczas zakupu należy jednak zwracać uwagę na jakość materiału, a także spasowanie poszczególnych elementów, rodzaj kółek oraz z ewentualną możliwość regulacji kierownicy. Są te cechy, które powinna posiadać dobra hulajnoga, który zapewni dziecku wysoki komfort jazdy, a przede wszystkim doskonałe bezpieczeństwo. Ponadto wiele modeli hulajnóg można szybko złożyć, co daje możliwość przewożenia je na przykład na wakacje czy też wyjazdy rodzinne. Poza sprzętami sportowymi pozwalającymi na rozwój umiejętności ruchowych dziecka nie należy zapominać także o właściwie dobranej odzieży. W szczególności warto postawić na dobrze dobrane, wygodne buty dziecięce. Nie tylko chronią one stopy przed urazami, lecz również pozwalają na prawidłowy rozwój i wzrost.

REKLAMA
Reklama