Siatkarze Cuprum skończyli sezon na dziesiątym miejscu

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2022-04-23 07:03

W składzie Projektu zabrakło Damiana Wojtaszka, który przeszedł niedawno zabieg. Dziewięć punktów w pierwszym secie zdobył Michał Superlak. Gospodarze byli lepsi w bloku 3-0 i pewnie wygrali pierwszego seta. Prowadzili już 19:11 i dzięki tej przewadze mogli w końcówce obronić zwycięstwo w partii. Stołeczni utknęli w 21 punkcie i goście zbliżyli się na trzy punkty straty. Następnie odparli ataki lubinian.

W drugiej partii faworyzowanym zawodnikom trenera Andrei Anastasiego był już znacznie trudniej. Cuprum grało bardzo ambitnie, a przy tym skutecznie. W końcówce Artur Szalpuk wyrównał na 20:20. Za chwilę Michał Gierżot i Paweł Pietraszko dali przyjezdnym dwa punkty. Gdy Marcin Waliński z przechodzącej dał swojej drużynie prowadzenie 21:24 wiadomo było, że gospodarze mają niewielkie szanse na odrobienie strat. Goście jeszcze dotknęli siatki, ale w następnej akcji postawili kropkę nad i, zasłużenie wyrównując stan rywalizacji w meczu.

Po trzech setach było 1:2 dla gości, którzy zgodnie z przedmeczowymi deklaracjami nie zamierzali pasować i walczyli o dziewiąte miejsce. Cuprum objęło prowadzenie po serii błędów gospodarzy. Pomyłek następnie nie uniknęli również goście, którzy cały czas prowadzili, a po dwóch asach Gierżota było 21:15. Tej przewagi Projekt już nie był w stanie odrobić.

Losy czwartej partii rozstrzygnęły się od stsnu po 13. Cuprum najpierw w jednej serii stracili punkty, a następnie Projekt spokojnie punktował. Praktycznie cały tie break był grany punkt za punkt. Jako pierwsi piłkę meczową mieli gospodarze po autowym ataku Wojciecha Ferensa. Również autowe uderzenie Gierżota dało Projektowi zwycięstwo.

Rewanżowy mecz o 9. miejsce: Projekt Warszawa - Cuprum Lubin 3:2 (25:21, 22:25, 18:25, 25:15, 16:14)

MVP: Michał Superlak

Pierwszy mecz wygrał Projekt 3:0 i zajął dziewiąte miejsce, a Cuprum - dziesiąte.

Projekt Warszawa: Angel Trinidad de Haro, Janusz Gałązka, Bartosz Kwolek, Michał Superlak, Artur Szalpuk, Andrzej Wrona - Dominik Jaglarski (libero) - Igor Grobelny, Mateusz Janikowski, Piotr Nowakowski.

Cuprum Lubin: Wojciech Ferens, Michał Gierżot, Florian Krage, Paweł Pietraszko, Masahiro Sekita, Marcin Waliński - Kamil Szymura (libero) - Kamil Maruszczyk, Maciej Sas (libero), Przemysław Stępień.