5,3 tys. zł mandatów i 19 tys. zł grzywny dla kierowcy tira

WK, PAP | Utworzono: 2022-04-26 17:40
A|A|A

fot. archiwum Radio Wrocław

Sierżant sztabowy Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu poinformował we wtorek, że policjanci z wrocławskiej drogówki na podwrocławskim odcinku autostrady A4 zatrzymali do kontroli kierującego ciężarowym manem.

- W trakcie kontroli stwierdzili szereg nieprawidłowości, dotyczących rejestrowania na tachografie czasu pracy przez kierowcę. Kierowca jeździł bez wymaganych przerw, skracając m.in. wymagany czas odpoczynków. 32-latek został ukarany 18 mandatami, których łączna kwota wyniosła aż 5,3 tys. zł - powiedział policjant.

Dodał, że dodatkowo policjanci sporządzili dokumentację do nałożenia grzywny w postępowaniu administracyjnym na sumę 19 tys. zł.

Policjanci do kontroli wykorzystali specjalistyczny radiowóz "ETDiE". Jest to mini-stacja diagnostyczna na kołach, a skrót pochodzi od nazwy pojazdu "Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii. Wyposażenie auta pozwala policjantom m.in. na gruntowne sprawdzenie stanu technicznego kontrolowanego pojazdu, a także kontrolę czasu pracy kierowcy.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama