5,3 tys. zł mandatów i 19 tys. zł grzywny dla kierowcy tira

WK, PAP | Utworzono: 2022-04-26 17:40
5,3 tys. zł mandatów i 19 tys. zł grzywny dla kierowcy tira - fot. archiwum Radio Wrocław
fot. archiwum Radio Wrocław

Sierżant sztabowy Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu poinformował we wtorek, że policjanci z wrocławskiej drogówki na podwrocławskim odcinku autostrady A4 zatrzymali do kontroli kierującego ciężarowym manem.

- W trakcie kontroli stwierdzili szereg nieprawidłowości, dotyczących rejestrowania na tachografie czasu pracy przez kierowcę. Kierowca jeździł bez wymaganych przerw, skracając m.in. wymagany czas odpoczynków. 32-latek został ukarany 18 mandatami, których łączna kwota wyniosła aż 5,3 tys. zł - powiedział policjant.

Dodał, że dodatkowo policjanci sporządzili dokumentację do nałożenia grzywny w postępowaniu administracyjnym na sumę 19 tys. zł.

Policjanci do kontroli wykorzystali specjalistyczny radiowóz "ETDiE". Jest to mini-stacja diagnostyczna na kołach, a skrót pochodzi od nazwy pojazdu "Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii. Wyposażenie auta pozwala policjantom m.in. na gruntowne sprawdzenie stanu technicznego kontrolowanego pojazdu, a także kontrolę czasu pracy kierowcy.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Panicz2022-06-22 07:22:41 z adresu IP: (2a02:a318:c039:cf80:945:x:x:x)
Super robota. jednakowoż skoro dali 18 mandatów mogli by dać i 180.. wtedy przydała by się większa kadra policjantów czyli spadło by bezrobocie w regionie a w życiu podobno jest najważniejsze aby była praca. Kierowcy można by też zamiast 19 tys dać 190 tys wtedy fundusze by pokryły dodatkowe etaty i system by się pięknie dopiął..