Wakacje last minute - 3 powody dla których warto na nie stawiać

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-04-29 11:04 | Zmodyfikowano: 2022-04-29 11:16
Dodaj do Wykop.pl
Wakacje last minute - 3 powody dla których warto na nie stawiać - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Atrakcyjna cena wakacji last minute


Pierwszym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na wyjazd na wakacje last minute jest ich atrakcyjna cena. Oferty takie mogą być tańsze nawet o połowę w stosunku do pierwotnych kosztów, ponieważ biura podróży wolą sprzedać kilka ostatnich, wolnych miejsc otrzymując mniejszą należność lecz, by nie być stratnym na opłaconych z góry zaliczkach i innych kosztach organizacji wycieczki.
Dodatkowo ze względu na to, że cena jest znacznie niższa, wybierając ten typ wypoczynku, możemy jechać w takie rejony, na które w standardowej ofercie nie byłoby nas stać i nie przypuszczalibyśmy, że kiedykolwiek je odwiedzimy.

Warto pamiętać, że mimo iż płacimy mniejszą kwotę, nie oznacza to, że jakość wyjazdu będzie gorsza, na przykład dostaniemy słabsze zakwaterowanie, czy nie będziemy mogli liczyć na dodatkowe udogodnienia. Jest to mit, ponieważ umowa, którą podpisujemy przed wyjazdem, jest taka sama jak w przypadku osób rezerwujących wakacje znacznie wcześniej. Wszyscy klienci traktowani są zgodnie z ustawą o usługach turystycznych jednakowo i przysługują im takie same prawa.


Szybka decyzja

Decydując się na wykupienie wakacji last minute często mamy tylko kilka dni na to, aby zorganizować się do wyjazdu i spakować. Z tego powodu rozwiązanie to chętnie wybierają osoby, które nie lubią długich przygotowań i stresu. Spontaniczny wyjazd jest znacznie korzystniejszy dla zdrowia psychicznego wielu ludzi, a dodatkowo dostarcza im dreszczyku emocji związanego z podjęciem decyzji o spontanicznych wczasach. Wakacje last minute są też chętnie wybierane przez osoby, które w ciągu kilku dni rozpoczynają urlop i jeszcze nie zarezerwowały żadnych wakacji, a także te wykonujące wolne zawody i studentów.


Bogata oferta wczasów last minute

Chociaż mogłoby się wydawać, że ofert last minute jest niewiele, to biura podróży takie jak https://www.traveligo.pl/ regularnie umieszczają na swoich stronach internetowych aktualizacje takich propozycji. Najwięcej kierunków zazwyczaj pojawia się w trakcie sezonu wycieczkowego i feryjnego, choć nie tylko. Warto jednak pamiętać, że polując na konkretną ofertę, należy decydować się szybko, ponieważ niektórymi propozycjami, zwłaszcza w atrakcyjnych cenach, może być zainteresowanych więcej osób.

Reklama