Postawili się Vive

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2022-04-29 22:27
A|A|A

Kielczanie przyjechali do Lubina jako murowani faworyci spotkania i początek meczu wskazywał na ich pewną wygraną. Pierwsze minuty należały do Vive, jednak lubinianie nie zamierzali się poddawać. Zagłębie szybko wróciło do gry, grało dobrze w obronie, a w bramce kolejne interwencje notował Marcin Schodowski. Gospodarze poszli za ciosem i wyszli na prowadzenie. Zagłębie grało naprawdę dobry handball, ale w końcówce pierwszej połowy to mistrzowie Polski zbudowali kilkubramkową przewagą. Wynosiła ona tylko cztery bramki.

Początek drugiej połowy należał do gości. Łomża Vive potrafiła wykorzystać słabości Miedziowych i powiększała swoją przewagę. Kiedy wydawało się, że podopieczni Talanta Dujshebaeva wygrają spokojnie, Zagłębie znów wróciło do gry. Vive kontrolowało przebieg spotkania, ale Zagłębiu trzeba oddać to, że walczyło i pokazało się z bardzo dobrej strony na tle tak znakomitej drużyny.

MVP meczu: Nicolas Tournat (Łomża Vive)

MKS Zagłębie Lubin – Łomża Vive Kielce 24:32 (11:15)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Byczek - Drozdalski 4, Bekisz 4, Iskra, Czyczykało 5, Gębala 5, Bogacz 4, Marciniak 1, Hajnos 1, Adamski, Stankiewicz, Pietruszko.

Vive: Wolff, Kornecki - Vujović 4, Thrastarson 2, Paczkowski, Kulesz 3, Yusuf 3, Moryto 3, Surgiel 1, Sanchez, Karalek 6, Domagała 1, Tournat 6.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama