Gracia Orlova: Agnieszka Skalniak-Sójka znów liderką

BT, PAP | Utworzono: 2022-05-01 07:12 | Zmodyfikowano: 2022-05-01 07:12

Etap z Detmarovic do Orlovej był krótki (68,5 km), ale kończył się 400-metrową ścianką o kącie nachylenia 7 proc. Na mecie liderka wyścigu wyprzedziła swoją koleżankę klubową Dominikę Włodarczyk oraz Karolinę Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń). Trzy Polki uzyskały cztery sekundy przewagi nad czwartą Czeszką Nikolą Bajgerovą (MX1).

Wcześniej w sobotę Skalniak-Sójka zajęła drugie miejsce w 13,5-kilometrowej jeździe indywidualnej na czas, ustępując tylko Christinie Schweinberger z reprezentacji Austrii. Polka dzięki temu odzyskała żółtą koszulkę, odbierając ją Szwedce Jenny Rissveds, mistrzyni olimpijskiej z Rio de Janeiro (2016) w kolarstwie górskim i wieloletniej rywalce Mai Włoszczowskiej.

Po dwóch sobotnich etapach Skalniak-Sójka ma przewagę 15 sekund nad Rissveds oraz 17 sekund nad Schweinberger. Czwarta w klasyfikacji Włodarczyk traci do liderki 50 sekund.

Wyścig zakończy się w niedzielę w Orlovej. Impreza odbywa się od 1987 roku, ale w dwóch ostatnich latach nie doszła do skutku z powodu pandemii. W 2014 roku triumfatorką Gracia Orlova zostałą Paulina Brzeźna-Bentkowska.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.