5 pytań, które warto zadać sobie przed budową dachu

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-05-09 11:51
Dodaj do Wykop.pl
5 pytań, które warto zadać sobie przed budową dachu - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Która metoda budowy dachu będzie najlepsza dla mojej inwestycji?

Branża budowlana oferuje różne metody budowania dachów i różne ich rodzaje. Najpopularniejsza jest, oczywiście, tradycyjna więźba stawiana przez dekarzy. Jednakże z roku na rok w popularności prześcigają ją dachy stworzone z prefabrykowanych wiązarów, które gwarantują wyjątkową trwałość całej konstrukcji. Masz wątpliwości czy taka metoda sprawdzi się w przypadku Twojej inwestycji. Skontaktuj się z przedstawicielem firmy Wiązar Polska produkującej wiązary dachowe prefabrykowane i porozmawiaj o szczegółach.


Czy mogę zaoszczędzić pieniądze, nie rezygnując z jakości?

Jeżeli uważasz, że wysoka jakość dachu wiąże się z ogromnymi kosztami, poznanie bliżej konstrukcji prefabrykowanych z pewnością zmieni Twoje zdanie. Gotowe wiązary to gwarancja bardzo trwałego i bezpiecznego dachu, a jednocześnie korzystanie z nich wiąże się z dużą oszczędnością pieniędzy. Buduje się je bowiem za pomocą specjalnych maszyn, a tym samym do ich produkcji zużywa się mniejszą ilość drewna. Nie trzeba zaś chyba tłumaczyć, że mniejsza ilość zużytego drewna, to – oczywiście – mniej wydanych pieniędzy.


Czy mogę jakoś przyśpieszyć proces budowania dachu?

Każdy inwestor chce, żeby jego budynek stanął w jak najszybszym czasie, ale nie każdy wie jak tego dokonać. Najlepszym sposobem jest korzystanie z najszybszych (ale dobrych) metod budowlanych. Jakich? Na przykład budowania dachu za pomocą konstrukcji stworzonych z prefabrykowanych wiązarów. Są one tworzone w siedzibie firmy producenta a następnie gotowe przewożone na plac budowy. Sam proces montażu idzie zaś szybko i sprawnie. Pozwala to więc na dużą oszczędność czasu, który można przeznaczyć na inne prace budowlane.


Z jakiego drewna będzie budowany mój dach?

To kwestia, której zapomina wielu inwestorów. Tymczasem kiedy już zdecydujesz się na konkretną formę konstrukcji dachowej, sprawdź z jakiego drewna ona powstaje. Dobrze, aby miało one potrzebne certyfikaty świadczące o wysokiej jakości. Im drewno lepsze i lepiej pielęgnowane, tym mniejsza obawa, że zostanie zaatakowane przez szkodniki. Najlepszym wyborem będzie klasyfikowane drewno C-24, o stopniu wilgotności 18%.


Czy mogę zbudować dach w ekologiczny sposób?

Jeśli można zbudować trwały i bezpieczny dach w szybki i tani sposób, a przy tym przyczynić się do ochrony środowiska, to dlaczego tego nie zrobić? Prefabrykowane wiązary pozwalają na to wszystko! Nie tylko niosą wiele korzyści dla Ciebie, ale i dla planety. Przy ich budowie zużywa się bowiem dużo mniej drewna i produkuje dużo mniej odpadów niż w przypadku tradycyjnej więźby.

Reklama