Wystawa Moki Szymankiewicz „Co przeze mnie chce do światła" w na Noc Muzeów w CK Agora

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-05-09 12:51 | Zmodyfikowano: 2022-05-09 12:51
A|A|A

fot. mat. prasowe

Cyklem obrazów "Co przeze mnie chce do światła" Moka Szymankiewicz pokazała, że dzięki wierze we własne marzenia, można je realizować w bardzo szybkim tempie, wystarczy być uważnym i wrażliwym na otaczający nas świat. Kreowanie traktuje jako rodzaj terapii, sposób oczyszczenia i odzyskiwania spokoju ducha. Ogromnym atutem artystki jest pewien rodzaj kompletnego połączenia pomiędzy czuciem a odbiorem świata.

Moka Szymankieiwcz mieszka i tworzy w malowniczym, zielonym miasteczku w Belgii. Malowane jest jej sposobem na wyrażanie emocji i odzwierciedleniem własnego poczucia przestrzeni. Głęboko osadzona w tu i teraz oddaje się pasji bez reszty. Wystawiała swoje prace we Włoszech, Belgii oraz wielokrotnie w Polsce, kraju w którym się urodziła. Za jej twórczością stoi bogata i niepokorna osobowość. Zachwyca się wszystkim, wszędzie widzi potencjał. Miłość do przyrody i zwierząt, empatia, pozwalają jej na jeszcze mocniejszy wgląd w siebie i ukazywanie go światu.

Wystawę można oglądać do 6.06.2022 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 do 17.00.

Więcej informacji dostępnych TUTAJ.

Instagram artystki: https://www.instagram.com/moka_szymankiewicz/

Muzeum Koloru. Rodzinny piknik artystyczny na Noc Muzeów w CK Agora

14.05 / godz. 18.00 – 20.00

Muzeum Koloru to interdyscyplinarne działania, których tematem wspólnym jest szeroka gama barw używanych w sztuce. Naszym małym odbiorcom proponujemy bogaty program warsztatów, którego motywem przewodnim będzie kolor, jego postrzeganie i zastosowanie w sztuce z pogranicza wielu epok. Kreatywne, łamiące schematy i skłaniające do myślenia, zajęcia plenerowe pozwolą stworzyć kolorowe muzeum i wyposażyć je we własne eksponaty takie jak: rzeźby, obrazy czy instalacje. Zastanowimy się dlaczego kubizm jest taki kanciasty, kim był Picasso, co to jest ta cała ekspresja i jak być bardziej awangardowym od samego Duchampa? Aby odpowiedzieć na wszystkie pytania, proponujemy warsztaty kolażu, plastyczne, tekturowej rzeźby oraz scenograficzne.

Program:
18.00 – 20.00 / plener przed CK Agora

Warsztaty kolażu Awangarda i Dadaiści.

Warsztaty to twórcza podróż w zakamarki nieskrepowanej fantazji dziecięcej. Będziemy zestawiać różnorodne, niekoniecznie powiązane ze sobą materiały o różnych odcieniach, posługując się techniką kolażu, tworząc własne dzieła sztuki.

Warsztaty rzeźby z tektury Kubizm i Picasso.

Na warsztatach stworzymy za pomocą papieru i tektury, kolorowe i unikatowe formy i bryły przestrzenne, przypominające zwierzęta, poszukamy dla nich nowych rozwiązań geometrycznych, odrzucimy reguły klasycznej perspektywy.

Warsztaty plastyczne Surrealizm i Futuryzm

Zanurzymy się w świat z pogranicza jawy i snu czy halucynacji. Zburzymy logiczny porządek świata i wykonamy futurystyczne ramy do obrazów, które zawisną w naszym Muzeum Koloru.

Warsztaty scenograficzne Ekspresja i Abstrakcja.

Warsztaty pokażą jak dążyć do wyrażania siebie swoich emocji i uczuć za pomocą sztuki. Będziemy pracować wielkoformatowo, tworząc przestrzeń ekspozycyjną, stosując przy tym wyraziste środki takie jak: deformacja, kontrasty i wyolbrzymienie.

Więcej informacji: https://www.ckagora.pl/noc-muzeow-muzeum-koloru-piknik-rodzinny/

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama