Kiedy wypożyczenie samochodu może być ciekawą alternatywą dla zakupu auta?

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-05-13 12:43 | Zmodyfikowano: 2022-05-13 12:45
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora


Nowy samochód – koszty eksploatacyjne

Okazuje się, że nie zawsze inwestycja była udana. Zmienia się skład osobowy rodziny, perspektywy zawodowe lub miejsce zamieszkania.

Wszystko prowadzi do konkluzji, że własne auto z czasem okazuje się za małe lub za duże, a płacić trzeba przez wiele lat. Nawet nie można go sprzedać, ponieważ nikt nie chce inwestować w pojazd obarczony cesją widoczną w dowodzie rejestracyjnym.


A koszty stałe? Podsumujmy ich liczbę:

   • Miesięczna rata bankowa;

   • Ubezpieczenie OC i AC;

   • Koszty badań technicznych (po trzech latach od zakupu nowego pojazdu);

   • Przeglądy serwisowe;

   • Komplety opon;

   • Naprawy;

   • Miejsce parkingowe.

I wiele innych.

Z czasem, jak uczy doświadczenie, własny samochód zamienia się w generator kosztów, którym końca po prostu nie widać.

Jednak najgorszą wiadomością dla właścicieli aut, jest fakt, że ich pojazdy stale i znacząco tracą na wartości. Nie ma zatem żadnej szansy, by sprzedając samochód odzyskać choćby połowę zainwestowanych środków. I co potem, kupno następnego?


Wypożyczenia samochodu – idealna alternatywa

Czy korzystając z samochodu, trzeba go posiadać na własność? Oczywiście, nie. Podobnie, jak i całej masy zobowiązań wynikających z faktu, iż jesteśmy szczęśliwymi właścicielami czterech kółek. 
Wynajmujemy samochód i co w zamian?


Zawsze nowy model 

Wypożyczalnia aut jest przygotowana na taką ewentualność. Zakończenie jednej umowy wynajmu pozwala na wymianę auta przy zawieraniu kolejnej. Koniec z monotonią! Jest okazja, by zrealizować swoje marzenia, zasiadając za kierownicą supermaszyny, na którą w normalnych warunkach nie moglibyśmy sobie pozwolić.


Zawsze sprawny, zawsze gotowy 

Samochód z wypożyczalni stale poddawany jest przeglądom technicznym. Klient ma gwarancję, że wynajęte auto spełnia wszystkie surowe wymogi bezpieczeństwa.

W odróżnieniu od własnej gabloty tu nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów. Pełna sprawność za free. Można?


Pełne ubezpieczenie 

Auto z wypożyczalni jest objęte pełnym ubezpieczeniem. To oznacza, że w przypadku kolizji użytkownicy także są chronieni przed skutkami nieszczęśliwego wypadku. I w tym przypadku wynajmujący nie ponosi żadnych kosztów.


Auto na życzenie 

Potrzebujesz samochodu o określonej godzinie w wyznaczonym przez Ciebie miejscu? Mówisz i masz. Uprzejmy kierowca wręcz Ci kluczyki i koniec formalności. Na ma znaczenia, gdzie mieści się wypożyczalnia samochodów. Pojazd zawsze trafi tam, gdzie Tobie jest najwygodniej.

Dokładnie w ten sam sposób odbywa się zwrot auta.


Wynajem auta bez wychodzenia z domu 

Profesjonalna wypożyczalnia samochodów dysponuje własną witryną, na której można zapoznać się z dostępną flotą, dokumentami wymaganymi do zawarcia umowy i regulaminem świadczenia usług.

Wszystkie formalności można załatwić online. W trakcie dokonywania rezerwacji trzeba być przygotowanym, na podanie kilku istotnych danych:

   • Personalia klienta;

   • Adres wynajmującego;

   • Model auta;

   • Data i okres wynajmu;

   • Miejsce odbioru i zwrotu samochodu.

W niektórych przypadkach wynajem samochodu wiąże się też z odpowiedzią, czy pojazd będzie wykorzystywany poza granicami RP.


Awaria? Żaden problem 

Wystarczy jeden telefon do wypożyczalni aut i niemal natychmiast pojawia się samochód zastępczy. Klienta nie interesuje holowanie uszkodzonego pojazdu i naprawa. Klient kontynuuje podróż nowym samochodem.


Samochód w firmie 

Nie ma żadnych przeciwwskazań, by wypożyczać samochody niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Od dostawczych, po reprezentacyjne limuzyny, wszystkie czekają na klientów.


Mały może więcej 

To doskonały sposób na ograniczenie wydatków związanych z wynajmem auta. Warto dostosować pojazd wypożyczany do realnych potrzeb. Jest sprawą zrozumiałą, że samochody z wyższej półki wymagają nieco wyższych opłat. Bierzemy to, co w danej chwili spełni nasze potrzeby. Nic na wyrost.

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na jeden aspekt. Mianowicie, dość niepewne czasy, w jakich przyszło nam wszystkim żyć, skłaniają do ostrożności przy planowaniu domowych budżetów.

Zakup samochodu stanowi stałe obciążenie, które trzeba będzie realizować bez względu na okoliczności. Wynajem auta dotyczy tylko określonego czasu. Poza tym decydujemy się na tę usługę wtedy, kiedy nas stać. Lepszej alternatywy prawdopodobnie już nie będzie.

Poznaj ofertę wynajmu samochodu w wypożyczalni CarFree.

REKLAMA
Reklama