Paddymania w Polkowicach

Karolina Bieniek, el | Utworzono: 2022-05-22 16:20 | Zmodyfikowano: 2022-05-22 16:43
A|A|A

fot. Centrum Kultury Polkowice

Wystawa została przygotowana przez poznańskie Biuro Edukacji Narodowej IPN. O tym skąd pomysł Dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach Bogusław Godlewski:

Wystawa o Paderewskim to jednak nie wszystko. W każdy wtorek i czwartek odbywają się oprowadzania po ścieżce biograficznej, zakończone koncertem w polkowickim wiatraku. W czerwcu natomiast odbędą się warsztaty z dyplomacji i autoprezentacji dla młodzieży, a zwieńczeniem projektu będzie czerwcowa premiera spektaklu "Paddy - pierwszy polski celebryta" stworzonego przez mieszkańców Polkowic, a także koncert fortepianowy.

Jak zapewniają organizatorzy w polkowickiej Paddymanii nie chodzi o to, by jak w XIX wieku wywoływać zbiorową histerię, ale o to, by przybliżyć mieszkańcom postać Paderewskiego, zdradzić kilka sekretów z jego życia prywatnego, ale przede wszystkim przypomnieć, że zapisał się on na kartach historii jako walczący o niepodległość. Projekt został dofinansowany ze środków Instytutu Myśli Narodowej w ramach Funduszu Patriotycznego.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama