DRJ: Strzegom Horse Trials

Michał Kazulo, BT | Utworzono: 2022-06-25 11:15 | Zmodyfikowano: 2022-06-25 11:15
DRJ: Strzegom Horse Trials - fot. Iwona Diakowska
fot. Iwona Diakowska

To jeden z najbardziej spektakularnych sportów konnych, w którym jeździeckie pary startują w trzech konkurencjach: ujeżdżeniu, biegu crossowym oraz skokach przez przeszkody. W programie sportowym znalazło się aż dziesięć konkursów międzynarodowych od poziomu jednej do czterech gwiazdek, w tym konkursy dla wszystkich kategorii młodzieżowych oraz cztery klasy krajowe.

Podczas zawodów rozgrywane są także Mistrzostwa Polski seniorów, młodych jeźdźców i juniorów.

- W Strzegomiu zapowiada się nie tylko ciekawa sportowa rywalizacja. Po dwóch latach pandemii Covid i organizacji zawodów za zamkniętymi drzwiami lub z ograniczeniem liczby widzów, w tym roku planujemy wiele atrakcji dla publiczności i liczymy na jej niezawodne przybycie - mówi Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Szczególną ofertę przygotowano dla najmłodszych kibiców. Specjalnie z myślą o nich otwarto w tym roku Strefę Małego Kibica, w której nie tylko będzie można pojeździć na kucyku, nauczyć się czyścić konia, spotkać z gwiazdami zawodów, ale przede wszystkim samemu spróbować swoich sił w konkursie skoków na przeszkodach zaprojektowanych do skakania bez koni.

Zawody odbywają się w terminie od 23 do 26 czerwca na hipodromie w Morawie koło Strzegomia. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Parking kosztuje 20 zł.

Gośćmi wyjazdowego studia byli:

Sędzia Józef Śnieżek:

Zawodnik Paweł Warszawski:

Marcin Konarski - przewodniczący Komitetu Organizacyjnego:


Tomasz Mossakowski sędzia i delegat techniczny:

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.