W jakich branżach najłatwiej o znalezienie pracy bez doświadczenia we Wrocławiu?

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-06-09 10:10 | Zmodyfikowano: 2022-06-09 10:10
Dodaj do Wykop.pl
W jakich branżach najłatwiej o znalezienie pracy bez doświadczenia we Wrocławiu? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Kierowcy i dostawcy

Pierwszą opcją jest nawiązanie współpracy z firmami oferującymi przewóz osób lub dostawę posiłków i zakupów. W przypadku transportu osobowego nie jest co prawda wymagane doświadczenie, ale oferta jest ograniczona dla osób po 20 roku życia i z prawem jazdy. Praca jest oferowana przez popularne firmy, takie jak Uber Eats czy Bolt, ale osoby nieprowadzące działalności zazwyczaj korzystają z tzw. partnerów, którzy często mogą wynająć również pojazd. Zaletą pośredników jest też możliwość pracy na kilku platformach jednocześnie, co pomaga zoptymalizować zyski. Oferty możecie znaleźć wyszukując je na portalu GoWork.pl.


Gastronomia i hotelarstwo przyjmuje z otwartymi rękoma

Praca w gastronomii nie jest lekka, ale za to można zacząć bez doświadczenia. Dla nowicjuszy czekają takie stanowiska jak: kelner, pomoc kuchenna, a przy odrobinie talentu także pozycja kucharza. Pracując w lokalu gastronomicznym, możesz liczyć na nadgodziny i dodatkowy zastrzyk gotówki.

Hotelarstwo z kolei chętnie przyjmuje recepcjonistów, obsługę pięter oraz pracowników technicznych. Praca w hotelach daje często możliwości awansu, zwłaszcza jeśli mówimy o popularnych "sieciówkach". Warunki pracy w hotelach zwykle są dość dobre, a dbające o wizerunek firmy oferują dodatkowe benefity.


Obsługa klienta

Pod słowem tym może kryć się szeroka gama ofert. Wiele z nich związana jest z telefoniczną obsługą klienta, np. w sklepach internetowych czy na infoliniach. Czasami pracę tę można wykonywać w trybie zdalnym. Niektóre oferty odnoszą się też do stacjonarnych punktów sprzedaży. Rozglądając się za pracą przy obsłudze klienta, warto dobrze zapoznać się z ogłoszeniem, które powinno precyzować zakres obowiązków.


Firmy porządkowe

Prace porządkowe zwykle nie wymagają doświadczenia, a jedynie określonych predyspozycji. Wiele z nich jest wykonywana we wczesnych godzinach porannych lub późnych wieczornych. Dla jednych będzie to atut, dla drugich bariera nie do przeskoczenia. W przypadku zdobycia dodatkowych kwalifikacji, np. pozwolenia na pracę na wysokości, można oczekiwać całkiem przyzwoitego wynagrodzenia. 


Magazynier

Praca magazyniera jest odpowiedzialna, ale ponieważ nie wymaga długiego szkolenia, zwykle dostępna jest dla osób niedoświadczonych i obcokrajowców. Z powodu rozwoju branży e-commerce stale potrzeba osób do kompletowania zamówień i szykowania ich do wysyłki. Dodatkowym atutem, który może wpłynąć na wysokość wynagrodzenia, mogą być uprawnienia na wózek widłowy. Praca na magazynach często odbywa się w zmianach, a więc możesz spodziewać się stabilnego grafiku. Przy okazji omawiania tego stanowiska należy również wspomnieć o pracy przy wykładaniu towarów na półkach sklepowych, która pośrednio jest powiązana z pracą magazyniera, a często odbywa się poza godzinami funkcjonowania sklepu.


Własna działalność

Jeśli posiadasz szczególne umiejętności, np. jesteś grafikiem komputerowym, możesz także samodzielnie poszukać zleceń, korzystając z Facebooka czy portali typu Useme. Zbuduj portfolio, a z pewnością łatwiej będzie ci z czasem wystartować z własną działalnością. Posiadanie swojej firmy pozwala też na współpracę B2B z firmami i agencjami, które zapewnią stały przypływ zleceń.

Jak widać brak doświadczenia nie powinien być przeszkodą do podjęcia pierwszej pracy. Oferty znajdziesz w Internecie, np. w serwisie GoWork.pl. To, czego potrzebujesz do znalezienia zatrudnienia, to motywacja, aktywne poszukiwania oraz atrakcyjne CV - CV prezentujące twoje walory, które posiadasz mimo braku praktyki na danym stanowisku. 

Reklama