Tłumy na wrocławskim Marszu Równości

Martyna Czerwińska, km | Utworzono: 2022-06-11 15:59 | Zmodyfikowano: 2022-06-11 16:00
A|A|A

Fot. Martyna Czerwińska

To 14. przemarsz przez Wrocław, ale wyjątkowo liczny. Plac Wolności przed NFM skąd startował pękał w szwach. Organizatorzy spodziewają się nawet 10 tys. osób. Na kilku scenach było słychać okrzyki nawołujące do tolerancji, miłości i zmian w prawie, które gwarantowałyby społeczności LGBTQ+ równość:

Wśród uczestników jest wiele rodzin z dziećmi:

Choć dla Wrocławia to już 14. parada, to po raz pierwszy odbywa się w czerwcu. Wszystkie poprzednie edycje odbywały się w październiku. Organizatorzy uznali jednak, że wolą przedwakacyjny termin, kiedy podobne wydarzenia odbywają się na całym świecie.

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Parada startuje z placu Wolności i przejdzie następującymi ulicami - Modrzejewskiej, Świdnicką, Piłsudskiego, Kołłątaja, Piotra Skargi do placu Dominikańskiego następnie Oławską, Kazimierza Wielkiego do ul. Św. Mikołaja gdzie marsz zawróci i z powrotem Kazimierza Wielkiego potem Zamkową dotrze z powrotem na plac Wolności. Na wszystkich skrzyżowaniach stoją radiowozy, aby zatrzymywać i puszczać ruch samochodowy. Utrudnienia mogą potrwać nawet do 19:00.

REKLAMA
Reklama