Reprezentant Austrii w Cuprum Lubin

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-06-22 08:11

Alexander Berger to bardzo doświadczony zawodnik, mający na swoim koncie liczne nagrody i medale. W reprezentacji Austrii występuje od ponad 10 lat. W swojej karierze klubowej natomiast grał w wielu znanych europejskich klubach m.in. we Włoszech w Sir Safety Perugia, w Turcji w Halkbanku Ankara czy austriackim Hypo Tirol Innsbruck, z którym czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium rozgrywek krajowych. W swoim dorobku z tego okresu ma także Puchar Austrii.

W 2014 roku Alexander Berger wyjechał z kraju, by spróbować swoich sił w lidze francuskiej i włoskiej. Będąc trzy lata w klubie z Perugii, wywalczył mistrzostwo Włoch (2018), wicemistrzostwo Włoch (2019), SuperPuchar (2017) oraz dwa Puchary Włoch (2018, 2019). Miał również szansę zaprezentować się w Lidze Mistrzów, a dodatkowo zdobyć w tym prestiżowym turnieju srebrny (2017) i brązowy medal (2018).

Poprzedni sezon Berger spędził w PlusLidze w Cerradzie Enei Czarnych Radom, gdzie pełnił funkcję kapitana zespołu. Łącznie zdobył 183 punkty.

PlusLiga stoi na bardzo wysokim poziomie, jest duża konkurencja. Ludzie tutaj kochają siatkówkę! Jakie są moje oczekiwania? Chciałbym pozostać do końca sezonu w dobrym zdrowiu, bo wtedy najbardziej pomogę drużynie. I chcę walczyć o awans do play-offów – powiedział przyjmujący.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.