Na co warto zwrócić uwagę wybierając chemię przemysłową i maszyny myjące?

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-06-23 15:33 | Zmodyfikowano: 2022-06-23 15:34
Dodaj do Wykop.pl
Na co warto zwrócić uwagę wybierając chemię przemysłową i maszyny myjące? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Jak zaplanować wybór myjni przemysłowej?

Rodzaj myjni przemysłowej w dużej mierze decyduje o jakości i wydajności procesu mycia detali.

Wybierając odpowiedni model myjni, trzeba pamiętać o dopasowaniu go do:

   • wielkości mytych elementów,
   • geometrii detali,
   • ilość mytych elementów,
   • wymaganej normy czystości,
   • rodzaju i charakteru zabrudzeń.

Właściwe rozmieszczenie dysz myjących i suszących oraz komór procesowych pozwala na osiągnięcie maksymalnych efektów w najkrótszym czasie. Przedsiębiorstwo, które decyduje się na zakup myjni przemysłowej, musi określić swoje potrzeby: czy firmie zależy przede wszystkim na uniwersalnym urządzeniu, w którym będzie można umyć wiele różnych elementów, czy większe znaczenie ma dostosowanie działania maszyny do detali o skomplikowanych kształtach. Kluczowe znaczenie mają również innowacje zastosowane w budowie urządzeń myjących, dzięki którym możliwa jest skuteczniejsza kontrola jakości.


Co ma kluczowe znaczenie dla wyboru chemii przemysłowej?

Wybór chemii przemysłowej może mieć wpływ na żywotność kąpieli myjącej. Im kąpiel będzie dłużej przydatna do użycia, tym lepiej – przedsiębiorstwo oszczędza środki finansowe i czas, który w przeciwnym razie pochłonęłyby postoje związane z jej wymianą. Środki myjące decydują także o skuteczności procesu oraz jego bezpieczeństwie. Właśnie dlatego dobierając odpowiednie preparaty, należy mieć na względzie rodzaj zabrudzeń, które pojawiają się w trakcie procesu produkcyjnego. Tylko właściwe dopasowanie preparatów myjących pozwoli na ich skuteczne usunięcie.

Poza tym chemia przemysłowa musi zostać dopasowana do materiału, z jakiego produkowane są detale. Jest to istotne ze względów bezpieczeństwa. Nieumiejętny wybór preparatów myjących może skutkować uszkodzeniem powierzchni mytych detali, a to z kolei oznacza konkretne straty finansowe dla przedsiębiorstwa.


Urządzenia myjące i chemia przemysłowa w ofercie NOYEN

NOYEN to polski producent kompleksowych rozwiązań z zakresu mycia przemysłowego. W ofercie marki dostępna jest wysokiej jakości, bezpieczna chemia przemysłowa - https://www.noyen.com/pl/chemia-przemyslowa/, dzięki której możliwe jest znaczące skrócenie czasu trwania procesu oraz urządzenia myjące korzystające z najbardziej zaawansowanych technologii. Klienci mogą zdecydować się na szeroki wybór gotowych modeli, w tym również maszyn SMART. Seria wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością oraz wydajnością i została pomyślana do mycia detali o dużych rozmiarach i wadze oraz intensywnie zabrudzonych.

Opcjonalnie, NOYEN proponuje również możliwość stworzenia projektu maszyny myjącej w całości dostosowanej do potrzeb klienta. Eksperci marki pomogą w dopasowaniu najbardziej odpowiednich rozwiązań, biorąc pod uwagę indywidualny charakter procesu mycia realizowany wewnątrz przedsiębiorstwa. Urządzenia myjące NOYEN to łatwa obsługa, kompaktowe rozmiary i wysoka wydajność działania.

Reklama