"Zielono mi" zakończona sukcesem

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2009-05-15 17:25 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. Fabryka Idei

 

W "ZIELONO MI" udało się zaangażować nie tylko szkoły z najbliższej okolicy. Do Parku Handlowego Auchan Bielany przybyli uczniowie z całego Dolnego Śląska. Do akcji włączyli się między innymi uczniowie z Legnicy, Lubania, Bielawy, Kamieńca.
Oprócz szkół akcję wsparli Wrocławianie oraz mieszkańcy Dolnego Śląska.

Konkurs dla szkół - młodzi Dolnoślązacy do dzieła!

W ramach akcji w piątek 8 maja odbył się wielki finał konkursu dla szkół. Uczniowie z całego Dolnego Śląska mieli doskonałą okazję do zaprezentowania swojej kreatywności i pomysłowości, tworząc artystyczną prezentację ekologiczną i nakręcając krótki film reklamowy promujący ochronę środowiska naturalnego. Oprócz tego klasy rywalizowały ze sobą w wielkiej zbiórce makulatury. Prawdziwy rekord pobili uczniowie z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich, którzy przywieźli do Parku Handlowego Auchan Bielany 2304 kg makulatury. Łącznie uczniowie wszystkich klas zebrali ponad 7 ton makulatury.

Oto 3 najlepsze szkoły w konkursie "ZIELONO MI":

Gimnazjum im. M. Kopernika, Kąty Wrocławskie - 2304 kg zebranej makulatury.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Kamieniec Ząbkowicki - 1432 kg zebranej makulatury.
Liceum Ogólnokształcące - klasa 2a, Oborniki Śląskie - 1158 kg zebranej makulatury.

Nagrodą Grand Prix za zajęcie pierwszego miejsca był bon pieniężny do Leroy Merlin na artykuły remontowe do odnowy sal lekcyjnych o wartości 3000 zł, iPody, odtwarzacze MP3 oraz wiele innych nagród niespodzianek. Nauczyciel koordynujący zwycięską klasę otrzymał bon do hipermarketu Auchan o wartości 500 zł.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama