Rozwój oprogramowania - sprawdź biznesowe korzyści MVP

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-07-04 12:32 | Zmodyfikowano: 2022-07-04 12:35
Dodaj do Wykop.pl
Rozwój oprogramowania - sprawdź biznesowe korzyści MVP - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Czy ty również masz świetny pomysł na aplikację webową lub mobilną i chcesz go zrealizować? W takim razie zbuduj produkt który zawiera tylko niezbędne funkcje, rozwiązujące  podstawowy problem dla określonej grupy użytkowników, umożliwiając szybkie wprowadzenie go na rynek. 


Czym jest MVP?

MVP to sposób rozwoju produktu, który polega na wprowadzeniu go na rynek z podstawowymi cechami, ale na tyle wystarczającymi by przyciągnąć uwagę klientów. Minimalnie działający produkt umożliwia zespołowi zebranie maksymalnej ilości zweryfikowanych informacji na temat klientów przy niedużym wysiłku. 


Kiedy firma może zdecydować się na MVP?

Prowadząc biznes możesz zdecydować się na opracowanie i wypuszczenie MVP, wtedy, gdy chcesz:

   • Jak najszybciej wypuścić produkt na rynek i zacząć na nim zarabiać
   • Przetestować pomysł z prawdziwymi użytkownikami przed przeznaczeniem dużego budżetu na pełny rozwój produktu
   • Dowiedzieć się, czy produkt pasuje do potrzeb rynku docelowego firmy.

MVP nie tylko umożliwia sprawdzenie pomysłu na produkt bez budowania wszystkich funkcjonalności, ale może również pomóc zminimalizować czas i środki na działania nie przynoszące oczekiwanego rezultatu.


Główne korzyści MVP dla biznesu

   • Minimalizujesz koszty rozwoju

Nigdy nie zapominaj o zasadzie: im bardziej skomplikowany jest produkt, tym większych inwestycji wymaga. Za każdą dodatkową funkcję lub piękniejszy projekt będziesz musiał zapłacić. Natomiast tworząc MVP (to wciąż produkt, nawet w najprostszej formie) potrzebujesz minimum zasobów. Jest to bezpieczne rozwiązanie, bo nawet jeśli produkt okaże się nieskuteczny, cena błędu jest dużo niższa.

   • Zmniejszasz ryzyko testując swój projekt biznesowy

Każdy produkt to projekt biznesowy, który powinien przyciągnąć klientów i przynieść zysk jego twórcom. MVP pozwoli Ci pomoże Ci się dowiedzieć, czy tak będzie.  Nawet jeśli Twoja aplikacja ma świetny wygląd i mnóstwo funkcji, użytkownicy mogą nie być nią zbytnio zainteresowani. Może to wynikać z faktu, że na rynku istnieją inne dobrze znane aplikacje w tej samej kategorii lub po prostu ich nie potrzebują Twoich rozwiązań.

MVP pomaga zrozumieć, jak bardzo użytkownicy są naprawdę zainteresowani Twoją aplikacją i czy są gotowi za nią zapłacić.

   • Przetestujesz odbiorców aplikacji

Pokazując minimalnie działający produkt swoim nowym użytkownikom masz okazję przyciągnąć potencjalnych klientów. Na tym etapie zbierzesz opinie użytkowników, które pomogą ci ukierunkować rozwój twojego produktu ponieważ dowiesz się, jakie funkcje trzeba rozwijać w pierwszej kolejności. 

   • Oszczędzasz czas

Wyobraź sobie swoje rozgoryczenie gdyby aplikacja, na którą poświęciłeś olbrzymią ilość czasu i pieniędzy okazałaby się niedopasowana do potrzeb odbiorcy i nie odniosła sukcesu na rynku. Aby uniknąć takiej przykrej sytuacji lepiej stworzyć stosunkowo szybko MVP, dzięki któremu poznasz opinie i sugestie użytkowników. To wpłynie na celowy rozwój produktu i przyjazność aplikacji dla użytkowników. 

   • Przyciągniesz inwestorów

Jeśli Twój  pomysł na genialny produkt istnieje tylko w głowie, może to zabrzmieć niezbyt obiecująco dla inwestorów. Jedną z korzyści rozwoju MVP jest to, że pokażesz konkretny i namacalny produkt z perspektywą na dalszy rozwój, a nie tylko swoje pomysły. To zdecydowanie zwiększa szanse na pozyskanie funduszy w celu dalszego rozwoju aplikacji.


Podsumowanie

Aby zaoszczędzić czas, koszty i zasoby, wchodząc na rynek z nowym pomysłem, zdecydowanie zalecamy budowę MVP. Jest to rozwiązanie przewidywalne i skuteczne. Zachęci twoich użytkowników i ukierunkuje dalszy rozwój produktu. W naszym software house mamy doświadczenie w tworzeniu MVP dla różnego rodzaju projektów i oferujemy bezpłatne konsultacje dotyczące rozwoju produktu. Jeśli zastanawiasz się nad stworzeniem lub dalszym rozwojem swojej aplikacji, chętnie porozmawiamy o Twoim projekcie.

Reklama