Samorządy będą się mogły ubiegać o kolejne pieniądze z Polskiego Ładu

Piotr Słowiński, WK | Utworzono: 2022-07-04 16:54 | Zmodyfikowano: 2022-07-04 16:56
Samorządy będą się mogły ubiegać o kolejne pieniądze z Polskiego Ładu - fot. Piotr Słowiński
fot. Piotr Słowiński

Sukcesem nie jest złożenie wniosku, powiedziała w Kamiennej Górze wiceminister edukacji Marzena Machałek, ale jego realizacja. Dotyczy to także przyszłych pieniędzy:

Wojewoda Jarosław Obremski mówi, że na razie nie może powiedzieć do jakich kwot wnioski będą przyjmowane w trzeciej edycji Polskiego Ładu:

Pojawił się również pomysł, by samorządy mogły ubiegać się o ograniczenie zakresu prac z projektów zgłoszonych w Polskim Ładzie, jeśli po przetargach nie będą w stanie za dotychczasowe kwoty zrealizować zadań. Wojewoda Jarosław Obremski powiedział, że jeśli samorząd na budowę czy remont jakiegoś obiektu dostał pieniądze, ale nie wystarczają one obecnie na całość zadania, to jego zdaniem warto się pokusić o realizację choćby części:

Minister Marzena Machałek poinformowała też, że dziś przekazała Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych czek na 2,2 mln złotych na rozwój:

Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych, dawna Karkonoska Wyższa Szkoła Zawodowa kształci kadry m.in. dla ratownictwa medycznego i oświaty. Realizuje też studia podyplomowe.

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.