Czy można spalić kalorie dzięki suplementom na redukcję? Odpowiadamy

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-07-11 15:56 | Zmodyfikowano: 2022-07-11 15:57
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora


Czy suplementy na redukcję wagi działają?

Suplementy na redukcję świetnie sprawdzą się u wszystkich osób, które chciałyby zmaksymalizować swoje efekty treningowe, schudnąć lub wyrzeźbić sylwetkę. Chociaż nie spalą za nas nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, mogą przyspieszyć i uprzyjemnić ten proces. Zazwyczaj zawierają kompozycję składników, które mogą:

   • ograniczać wchłanianie tłuszczu z pożywienia, który jak wiadomo jest najbardziej kaloryczny,
   • wspomagać i przyspieszać metabolizm,
   • stymulować termogenezę organizmu, a w konsekwencji zwiększać ilość kalorii spalanych podczas treningu czy też codziennego funkcjonowania,
   • zapobiegać odkładaniu się wody w organizmie, która również wpływa na wagę, ale i samopoczucie oraz wizualny odbiór sylwetki;
   • dostarczać energii podczas treningów i wspomagać ogólną wydolność organizmu, by ćwiczenia były jeszcze bardziej efektywne.


Odpowiadając na tytułowe pytanie: spalenie dodatkowych kalorii podczas stosowania suplementów na redukcję jest możliwe. Wynika ono głównie ze zwiększenia potliwości podczas treningów, ciepłoty ciała lub przyspieszenia metabolizowania węglowodanów, tłuszczów i białka.


Jakie składniki powinny znaleźć się w suplementach na redukcję?

Przykładami składników, których możemy szukać w suplementach na redukcję, są między innymi L-karnityna, ekstrakt z ostropestu plamistego czy kapsaicyna - zawierają je m.in. suplementy na redukcję dostępne w sklepie Lab One. Dużą zaletą tego rodzaju suplementów, popularnie nazywanych również spalaczami tłuszczu jest to, że składają się na nie głównie naturalne składniki, dzięki czemu gwarantowana jest bardzo dobra przyswajalność oraz bezpieczeństwo stosowania. W odchudzaniu pomocne są także składniki, które znajdziemy w kuchni - cytrusy, kurkuma, pieprz czy zielona herbata, a na tym długa lista „naturalnych wspomagaczy” bynajmniej się nie kończy.


Jakie suplementy brać na redukcji?

Wiele osób zastanawia się, jakie suplementy na redukcje tkanki tłuszczowej wybrać, by proces ten był skuteczny i bezpieczny. Świetnym wyborem będą preparaty oznaczone właśnie jako te na redukcję, czyli tzw. fatburnery czy shaper body. Podstawą jest sprawdzenie składu wybieranego preparatu – im więcej znajduje się w nim naturalnych ekstraktów, tym lepiej.

Dodatkowe substancje takie jak kofeina czy witamina C będą wyjątkowo dobrym wyborem, gdyż dodadzą siły na treningu oraz wspomogą regenerację po intensywnych ćwiczeniach fizycznych. Należy wybierać preparaty renomowanych producentów, którzy dbają o bezpieczeństwo swoich wyrobów – testują je, sprawdzają i odpowiednio dobierają składniki, nie nadużywając niepotrzebnych substancji w składach.


Suplementacja na redukcji to nie wszystko!

Jak wiadomo, nawet najlepszy zestaw suplementów na redukcję niestety nie schudnie za nas. Warto pamiętać o tym, że preparaty te wspomagają wiele funkcji organizmu przydatnych podczas zrzucania tkanki tłuszczowej, jednak niezbędne jest zwłaszcza dopilnowanie ujemnego dobowego bilansu kalorycznego. Istotną kwestią podczas ograniczania wagi będą także ćwiczenia fizyczne, dzięki którym będzie można zjeść więcej w ciągu dnia, zadbać o dobre samopoczucie i zdrowie organizmu. Żeby cały proces był przyjemny, trzeba tylko znaleźć aktywność, którą naprawdę polubimy!

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety oraz nie mają właściwości leczniczych Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

REKLAMA
Reklama