Kolejny powrót. Łucja Kuriata środkową #VolleyWrocław

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-08-09 06:04
A|A|A

fot. volleywroclaw.pl

Łucja Kuriata to środkowa, która we wrocławskim klubie zjawiła się jeszcze jako gimnazjalistka. Pod czujnym okiem trenera Andrzeja Krowiaka i trenerki Anety Walasek, a następnie trenerów Rafała Błaszczyka i Jarosława Tęsiorowskiego rozwijała swoje umiejętności. W sezonie 2015/2016 zdobyła dwa medale mistrzostw Polski – srebro kadetek i brąz juniorek. Dwa lata później dołożyła do tej kolekcji kolejny srebrny krążek, zostając wicemistrzynią kraju w kategorii juniorki.

W sezonie 2019/2020 dostała szansę dołączenia do seniorskiego zespołu #VolleyWrocław, w którym zadebiutowała na parkietach ówczesnej Ligi Siatkówki Kobiet. Kuriata wystąpiła w sumie w dwóch meczach, jednak zdobycie pierwszego punktu w ekstraklasie dopiero przed nią.

Ostatnie dwa lata 22-letnia środkowa, mierząca 186 cm wzrostu, spędziła w pierwszoligowym zespole z Wieliczki. Tam była podstawową zawodniczką i w minionym sezonie wystąpiła we wszystkich 26 meczach Solnej. Zdobyła w nich łącznie 183 punkty, w tym 95 atakiem, 19 zagrywką i 69 blokiem.

- Cieszę się z ponownie nawiązanej współpracy w nadchodzącym sezonie z moim klubem macierzystym, czyli #VolleyWrocław. Wiem, że najbliższy sezon będzie dobrze zainwestowanym czasem we własny rozwój i zakończę go z jeszcze większym bagażem doświadczenia. Wracając do Wrocławia domyślam się, że trenerzy mają już na mnie jakiś pomysł, a ja zrobię wszystko co w mojej mocy, aby ich plany związane z moją osobą zostały zrealizowane w stu procentach - powiedziała Łucja Kuriata. 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama