Pierwsza przegrana #VolleyWrocław w Warszawie

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-08-25 09:23
Pierwsza przegrana #VolleyWrocław w Warszawie - fot. volleywroclaw.pl

Kilkupunktowa przewaga Chemika z początku pierwszej partii dość długo utrzymywała się. Obie drużyny grały krótkie akcje, niewiele było obron i przedłużających się wymian – w starciu Mistrza Polski i Mistrza PreZero GP 2021 królowały mocne uderzenia. Dwie udane interwencje Igi Wasilewskiej – asekuracja, a potem pojedynczy blok – zwiększyły przewagę policzanek do 5 oczek. Chemik grał coraz pewniej i wreszcie zupełnie zdominował przeciwniczki, pokonując #VolleyWrocław 25:13.

W drugim secie ważną rolę zaczęła pełnić zagrywka, zarówno w ekipie Marka Mierzwińskiego jak i w drużynie Adama Czekaja. Volejki wyraźnie urozmaiciły swoją grę w ofensywie i ta decyzja opłaciła się – rosnące prowadzenie naszej ekipy dawało wrocławiankom komfort gry, a to pozwalało im na coraz ciekawsze, kombinacyjne akcje. Policzanki nie potrafiły odpowiedzieć tym samym, pozwalając przeciwniczkom na coraz więcej. #VolleyWrocław wygrał tę partię 25:15, doprowadzając do trzeciego seta.

Po krótkiej przerwie lepiej do tie-breaka, drugiego w tym turnieju dla Chemika i trzeciego dla Volejek, przystąpiły siatkarki z Polic. Wrocławskie zawodniczki miały kłopoty z przyjęciem i niestety popełniały własne błędy. Punkty zdobywały dzięki pomyłkom policzanek, choć tych było stosunkowo niewiele. Udane bloki Aleksandry Wachowicz ustawiły jej ekipie całego tie-breaka – prowadzenie 12:8 było ważną zaliczką do wygrania go, co stało się chwilę później.

Mimo porażki 10:15 w decydującej partii wrocławski zespół nadal pozostaje w turnieju. #VolleyWrocław przeszedł na prawą stronę drabinki, ale wciąż może bić się o medale. Dziś o 12:15 zmierzy się ze zwycięzcą z pary Grot Budowlani Łódź – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Wygrana Volejek da im półfinał.

#VolleyWrocław – Grupa Azoty Chemik Police 1:2 (13:25, 25:15, 10:15)