Jaki kask motocyklowy wybrać do jazdy w górzystym terenie? Podpowiadamy!

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-09-06 14:50 | Zmodyfikowano: 2022-09-06 14:54
Dodaj do Wykop.pl
Jaki kask motocyklowy wybrać do jazdy w górzystym terenie? Podpowiadamy! - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Sportowy kask motocyklowy – najważniejsze normy bezpieczeństwa

W kwestii rodzaju kasku wybór powinien paść oczywiście na modele offroadowe. Ich wytrzymałość oraz specyficzna budowa sprawiają, że w przypadku jazdy sportowej sprawdzą się doskonale. Najczęściej są wykonywane z kompozytów włókien szklanych, węglowych czy aramidowych. Twardość i sztywność tych materiałów sprawiają, że gwarantują optymalną ochronę głowy.

Każdy kask do jazdy górskiej powinien mieć niezbędne certyfikaty (ECE, DOT, Snell), stanowiące gwarancję bezpieczeństwa i wysokiej jakości. Norma ECE 22.05 (zastępowana stopniowo przez ECE 22.06) jest stosowana w krajach Unii Europejskiej.

ECE jest skrótem od Economics Commision for Europe. Co ciekawe, do państwa zrzeszonych w ramach tej organizacji należą również Kanada i USA. Niemniej jednak dla Stanów Zjednoczonych najważniejsza jest norma DOT (Departament of Transport).


Solidny i tani kask motocyklowy – czy to możliwe?

Dobry kask motocyklowy stanowi gwarancję bezpieczeństwa, więc na pewno nie należy na nim oszczędzać. Znalezienie wytrzymałego kasku w korzystnej cenie nie stanowi jednak problemu. Należy jedynie pamiętać o sprawdzeniu certyfikatów bezpieczeństwa.

Kupując kask motocyklowy znanego producenta, taka certyfikacja z pewnością jest wiarygodna. Warto postawić na profesjonalne kaski motocyklowe, które oferują na przykład Dobre Sklepy Motocyklowe. To gwarancja zakupu produktów renomowanych firm działających na rynku od wielu lat.

Ponadto dla każdej osoby określenia „tanio” i „drogo” mogą oznaczać coś innego. Przyzwoitej jakości kask na motor kupisz już od ok. 350 zł. Dobrym przykładem jest kask offroadowy IMX FMX-02, który ma dwie wielkości EPS-u, dzięki czemu perfekcyjnie dopasowuje się do kształtu głowy.

Kask offroadowy IMX Racing FMX-02

Za najdroższe modele trzeba zapłacić powyżej 3000 zł, chociaż i takie za ponad 10 000 zł nie są rzadkością. Na uwagę niewątpliwie zasługuje kask Airoh Aviator 3 składający się z dwóch poruszających się względem siebie warstw EPS. Jego skorupa została wykonana z kompozytu H.P.C.

Kask offroadowy Airoh Aviator 3


Kaski motorowe dla każdego – złóż zamówienie przez Internet

W dzisiejszych czasach wielu motocyklistów – zarówno doświadczonych, jak i początkujących – szuka poszczególnych elementów wyposażenia przez Internet. Takie rozwiązanie ma oczywiście wiele zalet. Przede wszystkim niesie za sobą oszczędność czasu, a nieraz również pieniędzy. Wszystko dzięki możliwości dokładnego zapoznania się z parametrami technicznymi danego akcesorium oraz porównania wielu ofert.

Jeśli szukasz kasku sportowego, odpowiedniego do jazdy w wymagających górskich warunkach, odwiedź stronę Dobrych Sklepów Motocyklowych. Asortyment, zanim pojawi się na portalu, zostaje dokładnie sprawdzony przez grono specjalistów.

Obawiasz się nietrafionego zakupu? Spokojnie, nie kupujesz kota w worku! Podczas składania zamówienia wybierz opcję odbioru w sklepie oraz wskaż wybrany salon stacjonarny. Następnie udaj się sklepu i dokonaj przymiarki oraz dokładnie obejrzyj towar.

Jeśli spełnia Twoje oczekiwania – płacisz i kask jest Twój! W przypadku, kiedy rozmiar okaże się niewłaściwy, bądź sprzęt z jakiegokolwiek powodu nie będziesz chcieć go kupić – bez konsekwencji i żadnych kosztów pozostawisz go w sklepie.

Reklama