Gregorian Grace – od czasów średniowiecznych do popkultury

WK, RW | Utworzono: 2022-09-08 11:45 | Zmodyfikowano: 2022-09-08 11:46
A|A|A

fot. mat. prasowe

Gregorian Grace przeniesie Państwa w świat chorału gregoriańskiego swoim unikalnym brzmieniem. Wsłuchując się w niego, będą mogli Państwo podziwiać starodawne melodie, muzyczne symbole ukryte w dźwiękach oraz harmonię współbrzmienia różnych wyznań. Językiem chorału gregoriańskiego jest łacina, a współcześnie, pojawia się on w wielu rodzajach muzyki – jest np. cytowany w muzyce filmowej. W połączeniu z muzyką rock, blues i pop sprawi, że znane utwory popularne staną się prawdziwymi dziełami sztuki. Właśnie nimi uraczymy Państwa podczas koncertu Gregorian Grace!

Koncert składa się z dwóch części. W pierwszej, w oparciu o średniowieczną tradycję śpiewu gregoriańskiego, wybrzmią w języku łacińskim tajemnicze antyfony i sekwencje. Część z nich będzie wykonana w surowej, oryginalnej formie, lecz niektóre, dodatkowo pobudzą Państwa wyobraźnię elektronicznymi efektami świetlno-dźwiękowymi i brzmieniem wirtuozowskich improwizacji akustycznych i elektrycznych instrumentów live.

Po przerwie zabrzmią, opracowane w duchu gregoriańskim, światowe przeboje muzyki popularnej takie jak Hallelujah (Leonard Cohen), Knockin' on heaven's door (Bob Dylan) czy Sound of Silence (Simon&Garfunkel) oraz wiele, wiele innych. Wszystkie utwory zaaranżował na specjalne zamówienie dla zespołu wybitny, toruński kompozytor młodego pokolenia – Jędrzej Rochecki.

Gregorian Grace wystąpili już w wielu miejscach w Niemczech, Danii i Holandię. Teraz czas na Polskę!

Czas trwania koncertu: ok. 120 min. w tym jedna przerwa.

Zapraszamy na stronę internetową: www.gregorian-grace.pl oraz na FB: fb.me/gregoriangrace.official

BILETY:

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/79569/Wroc%C5%82aw/Gregorian+Grace/

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama