Policjanci pokazali dzieciom jak bezpiecznie zachować się na drodze

Jakub Ciołko/PP | Utworzono: 2022-09-13 06:40 | Zmodyfikowano: 2022-09-13 06:40
A|A|A

fot. Jakub Ciołko

W imprezie, która odbyła się przy wrocławskim Dworcu PKP wzięli udział edukatorzy, którzy poprzez zorganizowane gry i zabawy uczyli młodych uczestników podstawowych zasad, mogących pomóc im uniknąć drogowych zagrożeń.

- Taki piknik jest bezpośrednią okazją by edukować młode pokolenie, ale regularnie prowadzimy też na ten temat lekcje w szkołach – mówi aspirant Tomasz Słuszniak z Wydziału Ruchu Drogowego:

Młodzi uczestnicy policyjnego pikniku dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się komunikacją miejską i jak zachować bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. Ponadto policjanci informowali o niezbędnych elementach wyposażenia rowerów. Podkreślano przydatność odblasków, które warto stosować zwłaszcza przy złej pogodzie i gdy zapada zmierzch. Aspirant Tomasz Słuszniak mówił, że elementarne zasady ruchu powinniśmy znać i stosować w praktyce wszyscy, bez względu na wiek:

Wydarzeniu towarzyszyła ekspozycja policyjnego sprzętu, a do wspólnej nauki i zabawy zachęcały policyjne maskotki Komisarza Lwa.

POSŁUCHAJ WIĘCEJ:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Jozek
2022-09-13 16:39:49
z adresu IP: (2a02:a317:e337:5200:6dea:x:x:x)
Ocena: 0
Brakuje policjantów na ulicach a takie pierdzistolki festyny bada robić????
Reklama