Druga wygrana w sezonie szczypiornistek Zagłębia Lubin

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2022-09-15 20:00
Druga wygrana w sezonie szczypiornistek Zagłębia Lubin - fot. zaglebie.lubin.pl

Pierwszy mecz w sezonie wygrany z Piotrcovią różnicą ośmiu bramek, drugi wygrany z Jarosławiem różnicą dziewięciu trafień. Mistrzynie Polski rozkręcają się i nie pozostawiają złudzeń swoim rywalkom. JKS był w stanie prowadzić wyrównaną walkę przez pierwszą część spotkania i kilka minut drugiej połowy, jednak to Zagłębie cały czas było na prowadzeniu. Gospodynie wygrywały tylko raz, na samym początku po wykorzystanym rzucie karnym przez Małgorzatę Trawczyńską. Kilka minut później było już 1:4. Lubinianki zaczęły powiększać swoją przewagę, ale JKS w końcówce pierwszej połowy odrobił część strat, dzięki czemu mógł mieć nadzieję na korzystny wynik po przerwie.

Po zmianie stron jednak jeszcze tylko przez chwilę oglądaliśmy wymianę ciosów, ale w okolicach 40. minuty Zagłębie szybko odskoczyło na wyraźne prowadzenie. Mistrzynie Polski grały fenomenalne w obronie, o czym może świadczyć sama liczba bramek rzuconych przez rywalki. W ofensywie kolejny raz prym wiodła Karolina Kochaniak-Sala, która co chwilę nękała obronę JKS-u. Do postawy MVP spotkania dostosowały się również inne zawodniczki, w tym duet Galińska - Grzyb. W ostatnich minutach przewaga zespołu Bożeny Karkut wrosła do dziesięciu trafień, a mecz ostatecznie zakończył się wygraną różnicą dziewięciu bramek.

JKS Jarosław – Zagłębie Lubin 17:26 (7:9)

JKS: Kukharchyk, Kordowiecka- Trawczyńska 3, Matuszczyk 3, Gliwińska 3, Zimny 2, Mokrzka 2, Nestsiaruk 2, Gadzina 1, Smolinh 1, Kozimur, Strózik, Volovnyk.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima, Wąż – Kochaniak-Sala 7, Galińska 6, Grzyb 5, Łabuda 3, Górna 1, Michalak 1, Drabik 1, Bujnochova 1, Matieli 1, Milojević, Pankowska.