Nowotwory u dzieci - Głogów mówi STOP i organizuje darmowe badania profilaktyczne

Karolina Bieniek, MC | Utworzono: 2022-09-20 14:33 | Zmodyfikowano: 2022-09-20 14:33
Nowotwory u dzieci - Głogów mówi STOP i organizuje darmowe badania profilaktyczne - fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)
fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Po raz kolejny przebadają najmłodszych mieszkańców Głogowa. Fundacja Otwarte Drzwi i głogowski magistrat ruszają z programem profilaktycznym "Stop nowotworom u dzieci", w ramach którego przebadanych zostanie nawet 160 dzieci w wieku od 9 miesiąca życia do 17 lat. O tym jak ważna jest profilaktyka najmłodszych przekonała się Marta Kaszuba organizatorka akcji.

-Tutaj wszystko zaczęło się od naszych doświadczeń, nasze dzieci zachorowały na nowotwory i wiemy, że profilaktyka jest bardzo ważna. Musimy się badać, musimy walczyć o nasze dzieci.

Rejestracja na badania odbywa się telefonicznie w dniach 22 i 23 września od godziny 15:30 do 19:00, a same badania ruszą 30 września i potrwają 5 dni. Każdego dnia zostanie kompleksowo przebadanych 35 osób. To już trzecia akcja organizowana w Głogowie. Przez ten czas zostało przebadanych blisko 650 dzieci. Wiceprezeska fundacji Małgorzata Szychowska szczególnie zachęca do skorzystania z programu rodziców tych dzieci, których stan zdrowia budzi wątpliwości.

-Badanie rozpocznie się od badania tarczycy, poprzez jamę brzuszną, po narządy rodne u dzieciaków, więc będzie to szeroki zakres, dlatego warto przyjść zapraszamy.

Program jest skierowany do dzieci od 9. miesiąca życia do lat 17.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.