Polityka ładu. Polityka chaosu. Rozpoczął się V Kongres Politologii

Aleksander Ogrodnik, BT | Utworzono: 2022-09-22 07:10 | Zmodyfikowano: 2022-09-22 07:21
A|A|A

fot. mat. prasowe

Będą debatować nie tylko o tym jak zmienia się świat, ale także o tym w jak niebezpiecznym zmierza kierunku. We Wrocławiu w ciągu najbliższych dni spotkają się niemal wszyscy specjaliści z zakresu polityki, bezpieczeństwa i prawa, którzy na V Kongresie Politologii, będą debatować i szukać rozwiązań problemów, które trapią współczesny świat.

- Ponad 600 osób, łącznie około 120 paneli i warsztatów dyskusyjnych, metodologicznych. Debatujemy i o stosunkach międzynarodowych, i o systemach politycznych, i o administracji publicznej, więc tak na prawdę nie ma tematu politologicznego, który tutaj, na tym kongresie, nie byłby obecny. - mówi prof. Dariusz Skrzypiński z Instytutu Politologii UWr:

- W tym roku hasłem kongresu jest "Polityka ładu. Polityka chaosu". Czasy mamy takie jakie mamy, pandemia, wojny, inflacja i szereg innych zdarzeń, które powodują krótko mówiąc, że życie społeczne, życie polityczne zaczyna być coraz bardziej "trudno ogarnialne" i w gruncie rzeczy o tym jest ten kongres. - dodaje prof. Skrzypiński.

Kongres potrwa do jutra. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama