Sutryk: 1,747 mld zł straty na zmianach w PIT, Kilijanek: Sutryk powinien przeprosić za bzdury

GN | Utworzono: 2022-09-23 13:13 | Zmodyfikowano: 2022-09-23 13:17
A|A|A

fot. RW

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk mówił ostatnio na konferencji o ogromnych podwyżkach rachunków za energię w mieście i zapowiedział cięcia w wydatkach. Apelował do rządzących o wprowadzenie tarczy dla samorządów, która uchroni je przed niemal 6-krotną podwyżką rachunków. Związek Metropolii Polskich opublikował też wyliczenia, że miasta straciły na zmianach podatkowych wprowadzonych przez rządzących ponad 18 miliardów złotych: 

Jacek Sutryk napisał także na Twitterze (Twitt został usunięty przez prezydenta): 1 miliard 747 mln złotych! Tyle Wrocław stracił od 2019 r. na zmianach podatkowych PIT, które wprowadził rząd. Co ważne ta kwota UWZGLĘDNIA WSZYSTKIE SUBWENCJE, które jakoby miały wyrównać straty miast. 1,747 mld zł - to Wasze pieniądze!

Na te zarzuty odpowiedział prezydentowi Andrzej Kilijanek z Prawa i Sprawiedliwości, który napisał: Kłamstwa tak ośmieszającego prezydenta Sutryka dawno nie widziałem (może nawet dwa miesiące). Prezentuję Państwu prawdziwe dane o budżecie Wrocławia, publikowane w sprawozdaniach rocznych. Jacek Sutryk powinien przeprosić mieszkańców za prezentowane bzdury.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~wrocławianin
2022-09-24 18:05:41
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
$utryk dowartościowuje się w Internecie. Ale król jest nagi jak w bajce. $utryk zawalił we Wrocławiu wiele spraw o kapitalnym znaczeniu dla mieszkańców Wrocławia.
~Halina
2022-09-24 12:44:27
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 4
Najwyższy czas żeby rozliczyć Prezydenta za marnotrawienie pieniędzy podatników Jeszcze nie było tak niekompetentnego gospodarza Zamiast zajmować się polityką najwyższy czas wziąsc się za pracę Panie Sutryk Mniej telewizji Facebooku i przyjacielskich wojaży na pewno coś zmieni
~Tomek
2022-09-23 16:04:46
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: -6
Rząd najpierw okrada Polaków - podatek PiS i to jest najważniejsze.
~Polak
2022-09-23 15:15:58
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 13
Wrocław stracił ok. 1 mld PLN na budowie stadionu, który nikomu do niczego nie jest potrzebny, stoi sobie taka kupa betonu..., a wrocławskie barany i owce spłacają kredyt zaciągnięty na ten cel. dodam tylko, że stadion projektowała i budowała niemiecka firma, a później Dutkiewicz był w Berlinie, wiadomo po co...
~Boss
2022-09-23 15:07:46
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 7
Obniżanie podatków to dobra droga, korzystna dla obywateli. Pieniądze z obniżki PiT zostają w kieszeniach podatników. Biurokraci się denerwują.
~Boss
2022-09-23 15:00:32
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 12
Sutryk do dymisji!
~Sutkizm
2022-09-23 14:19:31
z adresu IP: (185.32.xxx.xxx)
Ocena: 13
A ile Wrocław na zaciągnięciu kredytu 800 mln zł na deficyt i 500 mln ns MPK? A ile Wrocław stracił na premię dla kolesi i podwyżki? A ile Wrocław stracił na wstawieniu nielegalnych (zdaniem Policji) klombów na Daszyńskiego, bezsensownych progów zwalniających, idiotycznych ścieżkach rowerowych wytyczanych kosztem zwężania dwupasmówek??? A ile WRO stracił na podatkach ludzi którzy się wyprowadzili z miasta bo nie chcą być okradani i obrażani przez nieudolnego Płezydenta? A ile WRO stracił na wprowadzaniu parkomatów i malowaniu miejsc w śródmieściu (gdzie mieszkania są komunalne) żeby okradać mieszkańców parapodatkiem abonamentu????? CZAS NA DYMISJE!!!!
~fachowiec
2022-09-23 14:16:22
z adresu IP: (2a01:112f:c0b:bb00:8cf4:x:x:x)
Ocena: -14
Brawo, trzeba o tym cały czas przypominać. Rząd okrada samorządy, okrada z waszych pieniędzy, krótko mówiąc okrada was. Kijanki to nawet szkoda komentować, wiadomo musi czuwać na partyjnym posterunku ;)