LITERATURA w RWK # 36/2022: Zbigniew Piotrowicz, Katarzyna Wiącek, Monika Kowalska [PODCAST|VIDEO]

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2022-09-23 15:00 | Zmodyfikowano: 2022-09-23 15:00
A|A|A

LITERATURA w RWK # 36/2022


W audycji książkowej RWK gościli:
 
Zbigniew Piotrowicz – „Sudeckośćjest słowem, którego nie znajdziemy w słownikach, prowokującym, bez definicji. Może mieć znaczenie wszelakie, ale zawsze związane z górami, ciągnącymi się łańcuchem 22 pasm na przestrzeni 300 km. To Sudety - góry bogate, piękne, tajemnicze, pożądane, z mocno skomplikowaną historią – pisze o książce naszego gościa Marian Sajnug. O książkę, ale i Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady (obecnie Festiwal w Lądku Zdroju) Zbigniewa Piotrowicz pytaliśmy.
 

 

PODCAST

 


Katarzyna Wiącek – Za tydzień komiks obyczajowy i biograficzny, za dwa przygodowy, sensacyjny i kryminalny, potem jeszcze historyczny, reportażowy, fantastyczny i superhero. A to wszystko „w Biblio”. O cyklu komiksowych warsztatów i innych inicjatywach Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu rozmawialiśmy z kierowniczką Wydział Marketingu i Wydawnictw DBP.

 

 

PODCAST


Monika Kowalska – Dopełniła się lwowsko-wrocławska trylogia: „Dwa miasta”. Powieściowa saga, autorstwa wrocławskiej pisarki rozpoczęta „Lwowską kołysanką” (Wydawnictwo Książnica), której akcja dzieje się na polskich Kresach, pod koniec lat 30. XX wieku. We „Wrocławskich tęsknotach”, tuż po II wojnie światowej setki pociągów, które wiozą przesiedleńców z Kresów na Ziemie Odzyskane. Premierowe „Pozdrowienia z Wrocławia” to już Wrocław lat 60. Dla Adeli, Józki i Nelki Lwów staje się już tylko odległą przeszłością, piękną melodią z dawnych lat. Serca trzech sióstr zaczynają bić wrocławskim rytmem.

 

PODCAST

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama