Fifa 23 - czy warto kupić?

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-09-28 09:42
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora/ fot. unsplash.com


Zupełnie nowa edycja

Premiera Fifa 23 miała miejsce 26 września 2022 roku. Jest to już 30 edycja gry wydawanej przez Electronic Arts. Nowa edycja to gwarancja maksymalnie aktualnych składów na nadchodzący sezon. To również jeszcze bardziej zaawansowana mechanika gry i możliwość wykonywania na boisku nowych sztuczek. Fifa 23 wprowadza również wreszcie jeszcze więcej kobiecych drużyn oraz pozwala na rozegranie nadchodzących mistrzostw świata w piłce nożnej. Fifa 23 to również ponad 6000 zupełnie nowych animacji. Dzięki temu udało się uzyskać jeszcze większy realizm rozgrywki i można jeszcze lepiej bawić się w tej właśnie produkcji. Nowe animacje są dostępne na takich platformach jak PS5, Xbox Series X, Stadia oraz PC. Jedynie najwydajniejsze urządzenia i konsole najnowszej generacji są zdolne do obsłużenia zaawansowanych animacji i ich płynnego wyświetlania. 


Jeszcze lepszy tryb budowy swojego zespołu w serii Fifa

Seria Fifa od jakiegoś czasu może być kojarzona z trybem pozwalającym na budowę własnej drużyny i mierzenie się nią z innymi graczami. Tryb Ultimate Team spodobał się bardzo wielu osobom i umożliwia zbudowanie drużyny marzeń. Fifa 23 wprowadza kilka udoskonaleń dla graczy, którzy chcą jeszcze lepiej bawić się w produkcji. Przede wszystkim dodano jeszcze więcej dawnych legend, które można wprowadzić do swojej drużyny. Kilku zawodników również opuściło serię Fifa. Największa zmiana w trybie Ultimate Team to jednak zupełnie nowe możliwości budowania zgrania zespołu. Dzięki temu pojawiają się zupełnie nowe drogi budowy zespołu marzeń. Tryb staje się tym samym jeszcze bardziej dynamiczny i jeszcze bardziej interesujący. Gracze posiadający game pass mogą dodatkowo liczyć na wiele innych udogodnień. To między innymi z tego powodu po grę jaką jest Fifa 23 na komputer lub inną platformę.


Jeszcze większy realizm rozgrywki

EA Sports od zawsze w swoich produkcjach stawiało na maksymalne oddanie realizmu rozgrywki. W Fifa 23 to jednak zostało wzniesione na jeszcze wyższy poziom. Dotyczy to przede wszystkim atmosfery na stadionach. Od teraz na graczy czeka jeszcze lepszy doping kibiców i jeszcze ciekawsze oprawy przygotowane na konkretne mecze. Dzięki temu rozgrywka staje się jeszcze ciekawsza i budzi jeszcze większe emocje, co z pewnością zasługuje na duży plus dla produkcji i sprawia, że ta zdecydowanie się wyróżnia. Najnowsza fifa to również standardowo inna mechanika poruszania się po murawie zawodników, nowy system dryblingu oraz inny sposób wykonywania rzutów wolnych. W najnowszej edycji z łatwością podkręcisz piłkę lub wykonasz strzał po ziemi. Rozgrywkę uprzyjemniają także realistyczne animacje, które są dostępne na konsolach najnowszej generacji i komputerach stacjonarnych. Zastosowana technologia hypermotion wymaga bowiem dużej mocy obliczeniowej do obsłużenia nowych animacji, którą zapewnili twórcy najnowszej generacji konsol. O wszystkich zaletach kolejnej odsłony można się przekonać kupując grę Fifa 23 na Xbox One.


EA Sports FC wprowadziło rozgrywkę międzyplatformową

Najnowsza Fifa 23 to wreszcie rozszerzony tryb, który umożliwia rozgrywkę na wielu różnych platformach. W najnowszej odsłonie gry można bawić się ze znajomymi w wielu różnych trybach online bez względu na rodzaj urządzenia, z którego Ci korzystają. Tryb cross play pozwala w jednym czasie bawić się graczom na platformach PS5, Xbox Series X/S, PC oraz Google Stadia. Druga grupa graczy to użytkownicy urządzeń Playstation 4 oraz Xbox One. Możliwości zabawy międzyplatformowej jeszcze bardziej zwiększają liczbę graczy, z którymi można prowadzić rozgrywkę. Razem można rozegrać np. Mistrzostwa Świata w Katarze czy Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet. Możliwości rozgrywki w Fifa 23 są bardzo duże i każda osoba będzie w stanie świetnie bawić się w grze. Dodatkowo produkcja sprawdzi się również dla niedzielnych graczy. 


Zabawa w dowolnym miejscu

Fifa 23 dostępna jest na platformę Nintendo Switch. Sprawia to, że zabawa w grze możliwa jest praktycznie z dowolnego miejsca. Wystarczy jedynie przenośna konsola pod ręką, aby rozpocząć grę. Wersja na konsole przenośne oferuje te same tryby rozgrywki, co wersje znane z większych platform. Nie ma również większych różnic w samej rozgrywce. Wszystko to sprawia, że warto zainteresować się tą wersją gry, która z pewnością będzie w stanie wpasować się w oczekiwania wszystkich graczy i która sprawdzi się bardzo dobrze. Sprawdź dokładnie jaka jest Fifa 23 na Nintendo Switch.


Fifa 23 czy warto?

Lista najważniejszych nowości w nowej odsłonie Fify zdecydowanie przewyższa tą, z którą można było się spotkać w ostatnich latach. Fifa 23 to wyjątkowa produkcja, która obecnie wprowadza wiele udoskonaleń dla graczy. To również gra, w której EA Sports wreszcie postanowiło wykorzystać potencjał oferowany przez konsole nowej generacji. Dzięki temu zabawa jest jeszcze przyjemniejsza a sama gra to zupełna nowość na rynku gier wideo. Każdy miłośnik piłki nożnej, który pragnie świetnie się bawić powinien poważnie zastanowić się nad zakupem tej właśnie gry. Pod tym adresem dostępna jest gra Fifa 23 na Xbox Series X.

REKLAMA
Reklama