Pałac w Suchej Górnej już po remoncie. Wkrótce przyjmie pierwszych gości

Karolina Bieniek, AO | Utworzono: 2022-10-04 07:27 | Zmodyfikowano: 2022-10-04 07:29
A|A|A

fot: gmina Polkowice

Przedłużający się remont pokrzyżował kilka planów na zagospodarowanie pałacu, między innymi powstanie Uniwersytetu Ludowego, ale jak wyjaśnia Bogusław Godlewski, dyrektor Polkowickiego Centrum Kultury, obiecane studio nagraniowe udało się uratować.

"Takie studio już jest gotowe, już są przeprowadzane dla pracowników szkolenia z obsługi tych profesjonalnych urządzeń, a lada dzień poinformujemy i przygotujemy taką propozycję jak można nasze studio w pałacu w suchej górnej wykorzystać."

Polkowickie Centrum Kultury pozyskało już także środki na utworzenie w pałacu multimedialnej wystawy. Urząd Gminy w Polkowicach poinformował, że kompletuje obecnie niezbędne dokumenty potrzebne do odbioru budynku i lada dzień Polkowickie Centrum Kultury otrzyma klucze. Na co z niecierpliwością czekają przede wszystkim mieszkańcy wsi.

"Obserwuje, że chodzą wokół budynku, patrzą, oglądają go. Wiele takich budynków utraciliśmy, poszło to w niepamięć, nam się udało ten jeden w okolicy uratować. Jest to przepiękny pałac, przepiękna perełka."

Grant na utworzenie w pałacu profesjonalnego studia nagraniowego ostatecznie udało się uratować, a Polkowickie Centrum Kultury zdradziło już, że pomysłów na zagospodarowanie pałacowych przestrzeni jest więcej. Obok studia w obiekcie ma powstać także sala ślubów, sala małego strażaka, a także multimedialna wystawa w ramach dotacji z Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~anika
2022-10-04 10:38:16
z adresu IP: (2a02:a210:b3f:8a80:2c12:x:x:x)
Ocena: 1
ciesza serce takie inwestycje
Reklama