VII Bieg w Naturze Nadleśnictwa Wołów. Trwają zapisy, my rozdajemy pakiety

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2022-10-08 10:15 | Zmodyfikowano: 2022-10-08 10:15
VII Bieg w Naturze Nadleśnictwa Wołów. Trwają zapisy, my rozdajemy pakiety  - fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Biegacze, już tradycyjnie, będą mieć do wyboru dwa dystanse: ćwierćmaraton (10,549 km) i półmaraton (21,097 km). Trasa w obu przypadkach prowadzi w większości szutrowymi drogami leśnymi i leśnymi drogami asfaltowymi. 

Głównej rywalizacji towarzyszyć będzie, organizowany po raz pierwszy, Bieg Rodzinny na dystansie 300 metrów. Udział w nim jest bezpłatny, a zapisy prowadzone będą w dniu biegu w biurze zawodów. Start zaplanowano na godz. 11.15.

Na uczestników biegowego święta czeka sporo dodatkowych atrakcji. Wśród nich "spacer z leśnikiem", czyli edukacyjno-rekreacyjna wycieczka po terenie Nadleśnictwa Wołów. 

Nie zabraknie dodatkowych aktywności na świeżym powietrzu, połączonych z elementami edukacji leśnej, łowieckiej oraz wieloma innymi atrakcjami przygotowanymi przez instytucje wspierające Bieg w Naturze.

Biegacze i osoby towarzyszące oprócz tradycyjnego sportowego bufetu będą mogli skosztować wyrobów z dziczyzny, kozich serów i miodów. Miłośnicy grzybów zaś - dowiedzieć się od fachowców, jak odróżniać te jadalne od niebezpiecznych dla naszego zdrowia. 

Oprócz mobilnej kawiarni na wszystkich czeka także strefa relaksu; nie zabraknie również atrakcji i rozrywek dla najmłodszych. 

Dodatkowo, biegaczki i biegacze przed startem będą mogli skorzystać bezpłatnie z profesjonalnego pomiaru składu ciała. Warunkiem jest posiadanie numeru startowego na bieg.

Ponieważ jednym celów imprezy jest edukacja proekologiczna i budowanie społecznej odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego organizatorzy VII  Biegu w Naturze Nadleśnictwa Wołów proszą uczestników o zabranie ze sobą własnych pojemników na wodę wielokrotnego użytku (kubki, bidony itp.). Na punktach z wodą nie będzie bowiem kubeczków jednorazowych.

Na bieg zaprasza Ewa Godlewska, prezes Stowarzyszenia Wołów Biega:

Start i meta biegu zlokalizowane są na terenie Szkółki Leśnej Tarchalice. 

Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane będą do północy 13 października 2022 r. lub do czasu osiągnięcia limitu uczestników, który wynosi 250 osób łącznie dla obu dystansów.

W przypadku wolnych miejsc, zgłoszenia przyjmowane będą również w biurze zawodów w dniu 15 października 2022 r. w godz. 8.00–10.30.

Siódmej edycji Biegu w Naturze Nadleśnictwa Wołów patronuje rzekotka drzewna, którą można spotkać w okolicznych lasach. Jej podobizna znajdzie się na medalu, który otrzymają uczestnicy biegu. 

VII BIEG W NATURZE NADLEŚNICTWA WOŁÓW

Termin: 15.10.2022 r., godz. 11.00.

Dystans: 10,549 km i 21,097 km, trasa terenowa bez atestu.

Limit uczestników: 250 osób łącznie dla obu dystansów.

Miejsce startu i biuro zawodów znajdować się będzie na terenie Szkółki Leśnej Tarchalice (51°20′55″N 16°29′17″E )

Zapisy: TUTAJ

Regulamin biegu: TUTAJ

Strona biegu: TUTAJ

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.