Tysiące wiernych zmierza do Trzebnicy. Z Wrocławia ruszyła pielgrzymka do grobu św. Jadwigi

AO | Utworzono: 2022-10-15 09:46 | Zmodyfikowano: 2022-10-15 09:50
Tysiące wiernych zmierza do Trzebnicy. Z Wrocławia ruszyła pielgrzymka do grobu św. Jadwigi - fot: Zdjęcia organizatora / Piesza Pielgrzymka Wrocławska
fot: Zdjęcia organizatora / Piesza Pielgrzymka Wrocławska

Udział w wydarzeniu to czas na skupienie, ciszę, ale też zwykłe ludzkie rozmowy. Organizatorzy przyznają, że pielgrzymka cieszy się bardzo dużą popularnością a do grobu św. Jadwigi zmierzają także pątnicy z Obornik Śląskich, Sułowa Milicza, Bagna czy Łoziny.

- Śmiało możemy powiedzieć, że to jest największa grupa wiernych udająca się na odpust w Archidiecezji Wrocławskiej – przekazał Radiu Wrocław ks. Łukasz Romańczuk, rzecznik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej:

Na pielgrzymkę nie obowiązywały zapisy, a dołączyć do niej może każdy, również na trasie pielgrzymki. Z myślą o mieszkających we Wrocławiu cudzoziemcach sformowano grupę anglojęzyczną.

- Bardzo dużo mówi się, i słusznie, o pokoju i jedności. Nasze społeczeństwo też jest podzielone, dlatego naszym hasłem jest „Idziemy Razem”, by podkreślać wspólny cel – dodaje ks. Romańczuk:

W 30-kilometrową trasę pątnicy wyruszyli spod Katedry Wrocławskiej tuż po porannej mszy o godzinie 6:00. Do celu zamierzają dotrzeć na 16:30. Organizatorzy przewidują, że w wydarzeniu brać udział może nawet 10 tysięcy osób. Ze względu na tak dużą liczbę wiernych na trasie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.