Faworytki nie zawiodły

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2022-10-15 21:11 | Zmodyfikowano: 2022-10-15 22:00
Faworytki nie zawiodły - fot. mat. prasowe KPR Gminy Kobierzyce

Podopieczne Edyty Majdzińskiej zaczęły od prowadzenia 2-0 (6’) i przez pierwsze minuty kontrolowały przebieg spotkania. KPR dochodził do sytuacji rzutowych, ale często nie mógł wykończyć akcji. Mimo to po trafieniu Vitorii Macedo było już 4-1 (9’). Rywalki także miały problem w ofensywie, gdzie skutecznymi interwencjami popisywała się Beata Kowalczyk (2-7 w 13’). W pierwszym kwadransie udało się ją pokonać tylko dwóm gnieźniankom – Magdalenie Nurskiej i Martynie Matysek (4-7 w 15’).

Gospodynie rozegrały jednak lepszą końcówkę połowy i zdołały dorzucić kilka bramek. Ostatecznie schodziły na przerwę ze stratą trzech trafień. Po trzydziestu minutach na tablicy widniał wynik 9-12.

Po zmianie stron gospodynie zmniejszyły straty za sprawą skutecznych rzutów ze skrzydła Agnieszki Siwki (11-12 w 32’). Od tego momentu świetne zawody zaczęła rozgrywać jednak skrzydłowa Kobierek, Mariola Wiertelak, która trzema trafieniami z rzędu ponownie pozwoliła swojemu zespołowi zwiększyć dystans (11-15 w 34’). Dobrą zmianę w bramce dała Patrycja Chojnacka, która tuż po wejściu na boisko obroniła rzut karny wykonywany przez Nurską.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej poprawiły swoją grę w obronie, dzięki czemu mogły wyprowadzać kontrataki, kończone m.in. przez Natalię Janas i wspomnianą już wcześniej Wiertelak (15-22 w 46’). Wychowanka Kobierek w drugiej połowie zapisała się w meczowym protokole osiem razy (18-26 w 53’). Kobierki systematycznie budowały przewagę i ostatecznie wygrały 30-23.

MVP całego meczu wybrano Alonę Shupyk, a najlepszą zawodniczką zespołu gospodyń została Daria Konieczna.

Dzięki wygranej KPR awansuje na czwartą pozycję w tabeli. W czwartek Kobierki podejmą we własnej hali EKS Start Elbląg. Będzie to ostatnie spotkanie przed reprezentacyjną przerwą spowodowaną występem Biało-Czerwonych na Mistrzostwach Europy.

MKS PR URBIS Gniezno – KPR Gminy Kobierzyce 23-30 (9-12)

MKS: Konieczna, Hoffman – Łęgowska 6, Nurska 4, Siwka 3, Kuriata 2, Hartman 2, Giszczyńska 2, Matysek 2, Widuch 2, Chojnacka, Cieślik, Guziewicz, Kaczmarek, Kasprowiak, Tanaś