Sztuki wizualne w RWK 42/2022

Maciek Przestalski | Utworzono: 2022-10-19 12:07 | Zmodyfikowano: 2022-10-20 16:19
Sztuki wizualne w RWK 42/2022 - Fot. Radio Wrocław Kultura
Fot. Radio Wrocław Kultura


Od 13 października do 14 listopada na poziomie 0 Muzeum Współczesnego Wrocław oglądać można "Dependencje" - wystawę stworzoną we współpracy z Dolnośląskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych. O pracach dziewięciorga artystów i odniesieniach do terminu opisującego sytuację bogacenia się krajów rozwiniętych się na przepływie towarów i usług z państw biedniejszych, opowiedziała kuratorka Daniela Tagowska.

Posłuchaj całej rozmowy 


 


Od 16 października do 15 stycznia w Pawilonie Czterech Kopuł trwa wystawa "Collage – klejone światy" - próba pokazania ewolucji oraz różnorodności kolażu (form, technik, materiałów), który przez lata był i nadal jest używany przez artystów do rozmaitych celów. Temat przybliżyła nam kuratorka Anna Chmielarz.

Posłuchaj całej rozmowy


 


Od 21 października do 29 stycznia w galerii BWA Wrocław Główny potrwa wystawa "Autonomous Zones" stworzona z okazji 50. rocznicy istnienia międzynarodowego centrum edukacji artystycznej w dziedzinie projektowania szkła – Pilchuck Glass School w Stanach Zjednoczonych. O ekspozycji mówiły artystka Marzena Krzemińska-Baluch i kuratorka Mika Drozdowska.

Posłuchaj całej rozmowy


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.