GALA WROCŁAWIANKA ROKU 2022

Radio Wrocław, AO | Utworzono: 2022-11-18 10:01 | Zmodyfikowano: 2022-11-18 10:06
A|A|A

fot: Gala Wrocławianka Roku

Tytuł WROCŁAWIANKI ROKU 2022 otrzyma siedem wybitnych Pań, wybranych przez specjalnie powołaną kapitułę, z ponad 50 kandydatek zgłoszonych przez osoby fizyczne, instytucje lub organizacje pozarządowe.

Tytuł Wrocławianki Roku 2022 oraz statuetki- zostaną przyznane w następujących kategoriach:

  • Działalność równościowa;
  • Działalność społeczna i edukacyjna;
  • Działalność pro-ekologiczna;
  • Działalność naukowo-badawcza;
  • Działalność small biznes (mała przedsiębiorczość);
  • Działalność artystyczna – Twórczynie;
  • kategoria specjalna: Teraz młodość - Siła młodości.

Gala Wrocławianka Roku odbędzie się już po raz trzeci. Tegoroczną uroczystość w NFM z udziałem nominowanych, laureatek poprzednich edycji konkursu, Prezydenta Wrocławia oraz zaproszonych gości uświetni występ znakomitych, wrocławskich wokalistek z towarzyszeniem trio jazzowego.

Organizatorką wyróżnienia jest Wrocławska Rada Kobiet przy Prezydencie Miasta Wrocławia.
Producentem wykonawczym Gali jest Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław.

Patroni medialni wydarzenia to Gazeta Wyborcza oraz Radio Wrocław i Radio RAM.

Gala ma charakter zamknięty dla publiczności. Transmisja z gali będzie dostępna na profilu FB Wrocławskiej Rady Kobiet.

O wyróżnieniu:

Celem wyróżnienia WROCŁAWIANKA ROKU jest upowszechnianie idei zaangażowania zawodowego i społecznego, podnoszenie świadomości społecznej, a także propagowanie pozytywnych przykładów działań kobiet oraz działań na rzecz kobiet w naszym mieście.

Wrocławska Rada Kobiet:

Pełni wobec Prezydenta Miasta Wrocławia funkcję doradczo-opiniującą w sprawach dotyczących życia społeczno-gospodarczego Wrocławia. Członkinie Rady reprezentują instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, uczelnie i podmioty gospodarcze. WRK jest organizatorem Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet, przedsięwzięć o charakterze społecznym, spotkań i debat dotyczących m.in. równouprawnienia i praw kobiet, a także projektów promujących działania na rzecz kobiet.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk o wydarzeniu Wrocławianki Roku:

„Z dumą myślę o wrocławiankach, które codziennie budują nasze miasto. O kobietach, które dbają w szpitalach, przychodniach czy ośrodkach opieki o nasze życie i zdrowie, które troszczą się o nasze bezpieczeństwo w służbach mundurowych, które wożą nas komunikacją miejską, które prowadzą wiele urzędowych spraw, uczą w szkołach i na uniwersytetach nasze dzieci i młodzież. Te same kobiety, nie boją się wyjść w obronie swoich praw na ulice i cieszę się, że nie są w tej walce osamotnione. Wrocław, trzymając się języka polskiego jest rodzaju męskiego, ale jest on przede wszystkim wspólnotą, ta zaś uparcie – i słusznie – jest rodzaju żeńskiego. Bez Pań nasze miasto niewątpliwie nie było pełną wspólnotą. Dziękuję za troskę o nią i angażowanie się w miasto we wszystkich jego wymiarach”.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama