Siatkarze Cuprum nie dali rady Mistrzowi Polski

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-11-23 21:44
Siatkarze Cuprum nie dali rady Mistrzowi Polski - fot. ks.cuprum.pl

Lepiej w mecz weszli przyjezdni. Szybko zbudowali kilka oczek przewagi, ale Cuprum nie pozwoliło na zbyt duże prowadzenie. Lubinianie dobrze prezentowali się w polu serwisowym, zwłaszcza Remigiusz Kapica i Paweł Pietraszko, którzy zaserwowali po jednym asie (19:22). Cuprum walczyło zacięcie, ale końcówka należała do gości.

W drugiej partii trener Paweł Rusek zastosował zmiany na ataku i rozegraniu, dzięki czemu na parkiecie pojawili się Kajetan Kubicki i Kuba Ziobrowski. Kędzierzynianie postawili jednak twarde warunki i wyszli na prowadzenie w meczu. W ostatnim secie z początku gospodarze nawiązali wyrównaną walkę, która potrwała mniej więcej do połowy seta. Dobrze prezentowali się środkowi, jednak dominować zaczęli przyjezdni z Kędzierzyna i doprowadzili mecz do końca, zabierając ze sobą komplet punktów.

Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 11:25, 18:25)
Cuprum Lubin: Wojciech Ferens, Paweł Pietraszko, Remigiusz Kapica, Ilia Kowalow, Moustapha M’Baye, Grzegorz Pająk - Kamil Szymura (libero) – Adam Lorenc, Kajetan Kubicki, Dominik Czerny, Jakub Ziobrowski.
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka, Twan Wiltenburg, Łukasz Kaczmarek, Wojciech Żaliński, Dmytro Paszycki, Marcin Janusz – Erik Shoji (libero) – Denis Karjagin, Przemysław Stępień, Bartłomiej Kluth.