Pielęgniarki z Legnicy znów ruszyły z "Prezentem dla seniora"

Karolina Bieniek, mk | Utworzono: 2022-11-24 14:42 | Zmodyfikowano: 2022-11-24 14:45
A|A|A

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Akcja wpisała się już w legnicką tradycję, co roku włączają się w nią tysiące osób - jak choćby Pani Klaudia, która podkreśla, że nie wahała się ani chwili by takim mikołajem zostać:

- Czytałam wszystkie listy i szczerze powiem, że w momencie kiedy czytam te listy to już mam łzy w oczach, te prezenty to są tak drobne rzeczy, że jesteśmy w stanie im to zapewnić. Warto jest wspomóc taką akcję, bo to nas naprawdę dużo nie kosztuje.

Akcja legniczanek co roku przynosi seniorom wiele radości - jak choćby w ubiegłym roku w Domu Pomocy Społecznej w Brenniku:

- Przez tą akcję było u nas bardzo wesoło, czuliśmy oddech świąt już na dwa miesiące przed świętami. Ja poprosiłam dłuższe kapcie, bo mi w kostkach zimno, to wszystko. Mamy takiego mieszkańca, który z zamiłowania jest grzybiarzem i takim jego największym marzeniem był.. kosz na grzyby.

W tym roku obdarowani zostaną podopieczni sześciu placówek z powiatu legnickiego. Paczki trafią do seniorów na początku grudnia. Organizatorki informują, że część listów wciąż czeka na swoich "Mikołajów". By takim zostać wystarczy zgłosić chęć zrobienia paczki w poście pod wybranym listem.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama