Jak dobrać najlepsze lusterka motocyklowe?

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-11-29 12:06 | Zmodyfikowano: 2022-11-29 12:08
Dodaj do Wykop.pl
Jak dobrać najlepsze lusterka motocyklowe? - Materiał Sponsora/ fot. pexels.com
Materiał Sponsora/ fot. pexels.com

 

 1. Jak duże powinny być lusterka motocyklowe?
 2. Czy lusterka motocyklowe mogą być mocowane na końcówce kierownicy?
 3. Jakie są rodzaje lusterek motocyklowych?

 

Jak duże powinny być lusterka motocyklowe?

Jeśli chcesz na drodze czuć się naprawdę bezpiecznie, pamiętaj, że lusterka powinny pasować do motocykla przede wszystkim pod względem funkcjonalnym. Jeśli źle je dobierzesz, nie będziesz dobrze widział, co dzieje się na drodze. W efekcie ryzyko kolizji bądź wypadku będzie zdecydowanie większe.

Wybierając lusterka motocyklowe, zawsze należy uwzględnić wielkość motocykla. Wielu motocyklistów – zwłaszcza tych początkujących – zapyta jednak w tym miejscu, jak to zrobić. Lusterka powinny być na tyle duże, aby odbijały cały pojazd. Jednocześnie musisz pamiętać, aby były one proporcjonalne do motocykla.

Ustalając wielkość lusterka, nie możesz pominąć także kwestii miejsc, w których najczęściej się poruszasz i to niezależnie od tego, czy decydujesz się na modele chromowane, czy nie. Jeśli zaliczasz się do motocyklistów miejskich, którzy często odwiedzają naprawdę ciasne uliczki, mniejsze lusterka są zdecydowanie lepszym wyborem. Jeśli jednak jesteś miłośnikiem długiej jazdy, modele chromowane umieszczone na długich ramionach to naprawdę bardzo dobry wybór.

Bez względu na to, jaki masz motocykl, musisz pamiętać, jak ważne jest bezpieczeństwo Twoje, a także innych osób znajdujących się z Tobą na drodze. Dlatego lusterka są tym, co powinno być wybierane niezwykle starannie. Nigdy nie należy ich lekceważyć.


Czy lusterka motocyklowe mogą być mocowane na końcówce kierownicy?

Mówiąc o różnych lusterkach motocyklowych, należy wspomnieć o tych, które mocowane są na końcówce kierownicy. Są to lusterka kompaktowe, do których zalet zalicza się niewątpliwie bardzo prosty, a jednocześnie naprawdę szybki montaż. Na ogół niezbędne są do niego odpowiednie zaciski bądź wkręty. Takie modele cieszą się naprawdę bardzo dużą popularnością wśród motocyklistów bez względu na markę jednośladu.


Jakie są rodzaje lusterek motocyklowych?

Lusterka motocyklowe mogą być bardzo różne. Producenci mają obecnie wiele do zaoferowania tym, którzy uwielbiają jazdę na jednośladzie. Obecnie dostępne są lusterka:

   • przeznaczone do motocykli konkretnych marek;
   • lusterka uniwersalne;
   • posiadające kierunkowskaz.

Modele dedykowane konkretnym markom - na przykład Suzuki - zaprojektowane są tak, aby pasowały do konkretnego modelu jednośladu. Decydując się na taki model, możesz mieć pewność, że lusterko będzie idealnie komponowało się z bryłą pojazdu. To dobry wybór, jeśli zależy Ci zarówno na funkcjonalności i bezpieczeństwie, jak i doskonałym wyglądzie jednośladu. Lusterka motocyklowe uniwersalne są skonstruowane tak, aby mogły być stosowane w przypadku różnych motocykli. Jeśli zdecydujesz się po nie sięgnąć, nie ma znaczenia, jednośladem jakiej marki się poruszasz. Szeroką ofertę lusterek dedykowanych i uniwersalnych znajdziesz w sklepie imready.eu/oferta/lusterko-7612000~5463.

Lusterka do motocykli posiadające kierunkowskaz to popularne modele, które najlepiej sprawdzają się w przypadku mniejszych jednośladów. W przypadku naprawdę dużych maszyn nie są najlepszym wyborem.


Jak ustawić lusterka motocyklowe, aby jeździć bezpiecznie i komfortowo?

Żaden szanujący siebie i innych uczestników ruchu drogowego motocyklista nie powie, że lusterka nie są mu potrzebne. Są one niezbędnym – obok kierownicy - elementem wyposażenia motocykla. Za sprawą lusterka wszystkie manewry są zdecydowanie bardziej bezpieczne. Kiedy kupisz lusterko, przychodzi pora na jego odpowiednie ustawienie. Wielu kierowców nie wie jednak jak to zrobić.

Ustawiając lusterka motocyklowe, musisz zadbać o to, aby martwa strefa, a więc miejsce, w którym nie będziesz widział tego, co znajduje się z boku, była jak najmniejsza. Pamiętaj, że dzięki temu ryzyko kolizji i wypadku będzie zdecydowanie mniejsze. Ma to ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nie tylko Twojego, ale również innych osób, które poruszają się tą samą drogą, co Ty. Poruszając się na motocyklu, musisz robić to tak, aby nie zagrażać innym. Odpowiednio ustawione lusterka motocyklowe Ci w tym pomogą.

Mówiąc o jeździe na motocyklu, nigdy nie należy pomijać kwestii bezpieczeństwa. Jeśli wsiadasz na jednoślad, musisz pamiętać, że odpowiadasz nie tylko za siebie, ale również za wszystkich innych uczestników ruchu drogowego, którzy znajdują się na drodze w tym samym czasie i miejscu, co Ty. Lusterka motocyklowe są jednym z tych elementów, których znaczenia nigdy nie należy lekceważyć. To one sprawiają, że wiesz, co dzieje się wokół Ciebie, a tym samym pozwalają Ci na podjęcie odpowiednich działań. Kierowca bez lusterka – bez względu na to, czy jest to kierowca motocykla, czy samochodu – stanowi ogromne zagrożenie. Pamiętaj, że obecnie dostępny jest tak duży wybór lusterek motocyklowych, że z łatwością znajdziesz to odpowiednie dla siebie i dopasowane do Twojego motocykla.

Reklama