Surdopedagogika – na czym polega i czy warto zapisać się na kurs pedagogiczny online z jej zakresu?

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-12-02 10:13
Dodaj do Wykop.pl
Surdopedagogika – na czym polega i czy warto zapisać się na kurs pedagogiczny online z jej zakresu? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora

 

Co warto wiedzieć o kursie kwalifikacyjnym z zakresu surdopedagogiki?

Kurs kwalifikacyjny z zakresu surdopedagogiki, będący częścią bogatej oferty zajęć online przygotowanej przez Centrum Doskonalenia Zawodowego na stronie Epedagog.edu.pl, to ścieżka rozwojowa stworzona specjalnie z myślą o nauczycielach i wychowawcach, którzy planują pracę z głuchymi lub niedosłyszącymi dziećmi i młodzieżą. Zdobycie kwalifikacji jest również rekomendowane w przypadku logopedów, a także psychologów szkolnych i pedagogów, którzy szukają zatrudnienia w placówkach szkolnictwa integracyjnego czy specjalnego.

Podczas kursu pedagogicznego online słuchacze zdobywają specjalistyczne kompetencje, nową wiedzę i praktyczne umiejętności obejmujące nie tylko surdopedagogikę, ale także inne obszary – psychologię głuchych, audiologię pedagogiczną, pedagogikę specjalną, metodyki nauczania czy rewalidację indywidualną.


Kurs pedagogiczny online z zakresu surdopedagogiki – czy warto się na niego zapisać?

Zastanawiasz się, czy warto rozpocząć kurs pedagogiczny online z zakresu surdopedagogiki? Jeżeli zależy ci na zdobyciu specjalistycznej wiedzy i umiejętności oraz jednoczesnej swobodzie nauki – zajęcia przez internet są dobrym rozwiązaniem. Dzięki nim nie musisz rezygnować z aktywności zawodowej, a zamiast tego masz możliwość zapoznawania się z materiałami na specjalnej platformie w dogodnym dla siebie momencie.

Co więcej, kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli czy pedagogów jest prowadzony zgodnie z ramowym programem przygotowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Po zakończeniu nauki należy przystąpić do egzaminu, po którym otrzymujesz dokument uprawniający do pracy z osobami głuchymi i niedosłyszącymi.


Co po ukończeniu kursu kwalifikacyjnego z zakresu surdopedagogiki?

Wraz z ukończeniem kursu pedagogicznego online z surdopedagogiki i otrzymania dokumentu zgodnego z wytycznymi MEN można rozpocząć pracę w zakresie rehabilitacji, terapii, wychowania czy terapii dzieci i młodzieży z wadami słuchu. Zdobyta wiedza i kompetencje umożliwiają również kształcenie osób, które z powodu niedosłuchu lub głuchoty zmagają się z dysfunkcjami mowy.

Po kursie kwalifikacyjnym można szukać zatrudnienia w poradniach Polskiego Związku Głuchych, ośrodkach szkolno-wychowawczych, przedszkolach i szkołach integracyjnych i specjalnych oraz w poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Reklama